Росія може ввести війська в Грузію – Путіну зараз потрібна хоч якась перемога

  10 травня Путін підписав укази про скасування візового режиму для громадян Грузії та дозвіл прямого авіасполучення із цією країною з 15 травня. МЗС Росії також відкликало рекомендацію для росіян утриматися від поїздок у Грузію.

  У січні, коли голова керівної партії “Грузинська мрія” Іраклій Кобахідзе заявив про можливість відновлення прямого авіасполучення між Росією та Грузією, ЄС та США попередили Грузію про можливі санкції. 10 травня 2023 року Державний департамент США попередив Грузію про можливі санкції у разі відновлення прямих авіаперельотів із Росією. Там наголосили, що “зараз не час поглиблювати відносини з РФ”.

  11 травня в МЗС України заявили, що вважають скасування російських віз для громадян Грузії і відновлення авіасполучення політичною компенсацією Москви за відмову Тбілісі від антиросійських санкцій.

  Останні дії президента Росії Володимира Путіна свідчать про те, що він має намір ввести війська РФ у столицю Грузії Тбілісі. Таку думку колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі, який зараз перебуває у грузинській в’язниці, опубліковано 11 травня у Facebook політика.

  “Ніхто у Грузії не знає Путіна краще за мене. Своїм вчорашнім ходом він не намагається здобути симпатії грузинів, а готує ґрунт для введення армії у Тбілісі. Він досі не пробачив мені і грузинському народу, що 2008 року не зміг цього зробити”, – написав Саакашвілі. Він вважає, що Путін “не чекатиме на рішення про надання статусу кандидата (на вступ Грузії до ЄС)… і діятиме на випередження”.

  Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі 10 травня також висловила “стурбованість” і запропонувала ввести для громадян Росії обмеження на безвізове перебування строком 90 днів. В цілому вона розділяє побоювання Саакашвілі, бо назвала кроки Кремля “провокацією”, яка має компенсувати крах і поразку, яких Росія зазнає у війні з Україною.

НАГАДУЄМО:

Чим далі від війни – тим більше ветеранів