Росія може потрапити в «чорний список» FATF

  В Російській Федерації планують скасувати закон по боротьбі із відмиванням коштів, добутих злочинним шляхом, та фінансуванням тероризму, після чого РФія майже автоматично потрапить в «чорний список» FATF (світова організація з протидії відмиванню «брудних коштів» та фінансуванню тероризму).


  Необхідні підстави для цього вже є: Росія багато років фінансує тероризм в Україні (так звані днр та лнр), влаштовує теракти в східній Європі (вибухи боєприпасів в Болгарії та Чехії). Відповідні зміни законодавства в РФ лише пришвидшить внесення Росії до «чорного списку» FATF.


  Станом на початок 2022 року до «чорного списку» FATF входили лише дві країни – Іран та Північна Корея.

 

  З країнами, які вже знаходяться в «чорному списку» FATF, не дозволено проводити фінансові транзакції. Банківські системи таких країн повністю ізольовані від міжнародних фінансових ринків.


  В разі потрапляння Росії до «чорного списку» FATF, питання її повного відключення від SWIFT одразу втратить свою актуальність: РФія зможе вести розрахунки лише з «колегами» по «чорному списку» FATF – Іраном та Північною Кореєю.

 

  Весь імпорт: продовольство, обладнання, медикаменти, побутова техніка – для країн із «чорного списку» FATF вкрай ускладнено. У підсумку це призведе до того, що на Росії дефіцит зростатиме по усіх видах продовольчих та непродовольчих товарів. І “битви за цукор”, які сьогодні виникають в супермаркетах, це навіть не квіточки.


  І головна неприємність від перебування в «чорному списку» FATF: розміщені за кордоном активи підприємств та громадян РФ можуть бути конфісковані.