Росія може напасти на Україну через Білорусь – естонська розвідка

У нещодавно опублікованому річному звіті естонської розвідки йдеться про зростаючу вірогідність військового наступу Росії на Україну та країни Балтії. За даними розвідки, такий наступ може бути здійснено через територію Республіки Білорусь.

Про це повідомляє Українська Правда з посиланням на Радыё Свабода.

У звіті також говориться, що хоч зараз населення Білорусі не має негативних настроїв стосовно Росії, однак, чим довше Кремль буде підтримувати режим Лукашенка, тим більше у громадян Білорус буде розуміння того, що Росія стоїть за ним.

“Якщо Росія побачить, що протестуючі близькі до перемоги, тоді ми не можемо виключити військове втручання Росії, оскільки Республіка Білорусь надзвичайно важлива для Росії у стратегічному плані”, – йдеться у звіті.

За даними естонської розвідки, внаслідок політичної кризи 2020 року Білорусь стала військовим округом Росії, і зараз цей “білоруський військовий округ” становить безпосередню загрозу для своїх найближчих сусідів з НАТО.

Крім того, естонські розвідники говорять, що якщо раніше негативний розвиток ситуації був потенційно можливий, то тепер він цілком реальний. Олександру Лукашенко більше нема на кого опиратися, окрім Росії, тому його залежність від східного сусіда лише зростатиме. Цього року мають відбутися спільні російсько-білоруські навчання “Захід”.

“Враховуючи географічне розташування та територіальне охоплення, Білорусь є необхідною буферною зоною для Росії і виконує свої завдання на західному стратегічному напрямку. Під час кризи або війни Росія може використовувати Білорусь як плацдарм і розмістити там свої війська, перекриваючи доступ НАТО до коридору Сувалки, який забезпечує рух у повітряному просторі сусідніх країн та налагодження наземного зв’язку з Калінінградською областю Росії”, – йдеться у повідомленні.

 

Нагадуємо: