Резнікова можуть відправити не лише у відставку, – корупційний скандал набирає обертів

  Корупційний скандал набирає обертів: спростувати інформацію, а не “укладати парі”, вимагають від міністра оборони Олексія Резнікова нардеп від «Слуги народу» Анастасія Радіна та журналіст «УП» Михайло Ткач.

 Вони пропонують міністру оборони до ранку 28 серпня 2023 року довести, що закупівлею курток з Туреччини для військових не займалась фірма племінника нардепа Геннадія Касая. А також спростувати те, що одяг був придбаний утричі дорожче, ніж вказано у документах.

  “Якщо не спростуватимете – Ви йдете у відставку. Спростуєте – я складу мандат відразу після ухвалення закону про відновлення публічного декларування стану чиновників, у тому числі військкомів і горе-закупників для армії (проти останнього ви виступаєте особисто)”, – заявила Радіна.

  “Укладайте не парі, пане міністре. Укладайте договори про закупівлю за ринковими цінами і не з родичами «слуг народу», – заявив журналіст “УП” Ткач. Питання в тому, що зимовий одяг для ЗСУ придбали “втридорога”. Співвласник турецької фірми Роман Плетньов, яка поставляла для наших оборонців літні куртки по ціні зимових, виявився племінником нардепа від «Слуги народу» Геннадія Касая, йдеться в розслідуванні «УП».

  Афера обійшлася державному бюджету в $30 млн. Було закуплено 4900 курток за ціною $29 за штуку, яка потім зросла до $86. За іншим договором, зимовий одяг перетинав кордон у Молдові за $28 500 за партію. А в Україні вже за $367 000.

  Вчора міністр оборон запропонував журналісту і дептатці ВР укласти парі. Він запрпонував закластися на те, що народна депутатка Анастасія Радіна має скласти мандат, а журналіст «Української правди» Михайло Ткач – піти з видання і на три роки припинити займатися журналістикою.

 У арбітри в цьому парі Олексій Резніков запросив Комітет з депутатської етики ВРУ і Комісію журналістської етики, а спостерігачами – редакції українських видань.

  До понеділка залишилось 2 дні. Олексій Резніков може не просто підти відставку, якщо виявиться, що Міноборони дійсно поставило 180 тисяч літніх курток замість зимових.

НАГАДУЄМО:

Вибори в Україні наступного року мають відбутися, навіть в умовах війни, – сенатор США Ліндсі Грем