Питання, які обговорюють міністри оборони НАТО: Україна, Росія, COVID

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед онлайн-зустріччю міністрів оборони Альянсу розказав про основні теми, які його наразі турбують.

Передусім, це той факт, що Україна уже отримала статус партнера з розширеними можливостями, однак проблему блокування засідань Комісії Україна-НАТО Угорщиною через мовний закон ще не вирішено.

Нагадаємо, що Угорська влада обіцяє перестати ветувати зустрічі Україна-НАТО, як тільки українська сторона відмінить мовний закон, який, на думку угорців порушує права їх місцевої діаспори.

Окрема проблема для Єнса Стотенберга – Росія. Сили НАТО «на сході європейського континенту не порушують Основоположного акта НАТО – Росія. Але ми знаємо, що це Росія не дотримується цього акту, зокрема, здійснюючи агресивні дії в Україні» – заявив генсек.

Він також розказав про ту підтримку, яку сили НАТО надали у зв’язку з коронавірусом. Вони здійснили майже 350 рейсів, перевізши сотні тонн важливих запасів по всьому світові та розгорнули майже 100 польових лікарень. Понад пів мільйона військових НАТО були задіяні для підтримки нормального функціонування цивільного життя.

Окрім цього Стотенберг додав, що «Ми також зміцнимо наші передові можливості, наприклад, з бойовими літаками п’ятого покоління. І ми адаптуємо свої сили та інтелект для вирішення нових викликів. Ми також обговоримо місії та операції НАТО,  зокрема в Афганістані та Іраку»