Призов громадян на строкову військову службу у 2022 році наближається

Президент України Володимир Зеленський оголосив призов громадян на строкову військову службу у 2022 році. Відповідний указ опубліковано на сайті глави держави.

 

Коли почнеться черговий призов, а кому військовий обов’язок можна не виконувати – розбиралися у “Нова: новини ветеранів”.

 

Наступні призови українців на строкову військову службу відбудуться з квітня до червня та з жовтня до грудня. Тобто призовні комісії розпочнуть роботу з 1 квітня та 1 жовтня 2022 року, а підготовчі заходи мають розпочати на місяць раніше.

 

Також у ОП вкотре відзначили, що строковиків не відправляють у зону проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі, їх залучають до комплектування арсеналів, баз, складів, центрів зберігання боєзапасу, а також призначають на посади, пов’язані із забезпеченням життєдіяльності військових частин у пунктах постійної дислокації (крім тих, що дислокуються в Донецькій та Луганській областях).

 

Читайте також:

 

Строковий призов до армії скасовувати не будуть

 

Відсрочка від призову буде надана студентам денної форми навчання закладів загальної середньої освіти III ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти. Окрім цього відсрочку отримають громадяни, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу при вищих військових навчальних закладах і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, служать у резерві ЗСУ чи територіальної оборони.

 

Відзначимо, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пояснив, що військовий облік для жінок не передбачатиме обов’язковий призов чи мобілізацію. Навіть збори військовозобов’язаних для жінок зроблять лише за бажанням.

 

Окрім цього, це право можна отримати за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я. Документ передбачає, що військові, в яких завершився термін строкової військової служби, будуть звільнені в запас у квітні-червні та жовтні-грудні.

 

Нагадаємо: