Протистояння Зеленського і Тупицького: «конституційна криза» загострюється

Після того, як Конституційний суд визнав указ Президента В.Зеленського стосовно відсторонення від роботи голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького, перевищенням повноважень президента, «у гру вступило» Державне бюро розслідувань. ДБР повідомило голові Конституційного Суду України Олександру Тупицткому про підозру у вчиненні кримінальних злочинів проти правосуддя. Про це повідомила пресслужба відомства у вівторок, 19 січня 2021 року.

 

“Слідчі Державного бюро розслідувань за погодженням з в.о. генерального прокурора повідомили про підозру судді Конституційного Суду України, який здійснює адміністративні функції його голови, в скоєнні кримінальних злочинів проти правосуддя, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України (завідомо неправдиві показання, з’єднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від давання показань)”, – йдеться в повідомленні.

 

Сьогоднішнє протистояння Зеленського і Тупицького дуже нагадує протистояння Бориса Єльцина і глави Конституційного суду РФ Зорькіна в 1993 році. Єльцин тоді не блокував прохід Зорькіна в будівлю Конституційного Суду, а просто позбавив суд держохорони. Самого Зорькіна позбавили броньованого автомобіля, спецзв’язку і службової дачі. Так що, Зеленському ще є де «розвернутися»…

 

Володимиру Зеленському варто пам’ятати, що в тому протистоянні Єльцина переміг Зорькін, який і досі очолює Конституційний Суд РФ.

 

Експерти вважають, що Конституційний Суд своїм рішенням про відміну указу Президента, мотивувавши це “перевищенням повноважень президента”, створив реальну підставу для імпічменту Зеленського.

 

Нагадуємо: