Програма адаптації для ветеранів війни, – УВФ та Укренерго підписали меморандум про співпрацю

  Освіта та працевлаштування ветеранів – одна з умов їхнього успішного повернення до мирного життя. Днями Український ветеранський фонд Мінветеранів уклав Меморандум про співпрацю з НЕК “Укренерго”. У пріоритеті — можливості навчання і робота для ветеранів у сфері енергетики. Про це інформує УВФ.

  Ветеран, повертаючись з фронту, переоцінює цінності в житті. У питаннях працевлаштування для нього/неї особливо важливою стає репутація компанії, до якої працевлаштовуються чи повертаються. НЕК “Укренерго” є однією з таких ціннісних компаній, яка вже зараз працює над питанням комфортної реінтеграції ветеранів та підтримки їхніх сімей у сфері енергетики.

  “Ми розраховуємо у плідній співпраці з Українським ветеранським фондом Мінветеранів запустити таку програму, де ветерани та члени їхніх сімей зможуть проходити перекваліфікацію, здобувати професію” – наголосила Людмила Єропкіна, директор з управління персоналом НЕК “Укренерго”.

  На порядку денному команди НЕК “Укренерго” – співвідношення актуальних вакансій у сфері енергетики і професій, яким навчають в підрозділах Укренерго. Навчальний курс передбачає 9 місяців професійного навчання та дозволяє здобути новий фах з перспективою професійного зростання. Оплачуване стажування та виробничу практику людина проходить під керівництвом профільного працівника. Таким чином, за 9 місяців відбувається перекваліфікація вже на робочому місці.

Генштаб ЗСУ інформує про події на фронті, – часопис війни, 584 доба

  Під час навчання енергетики проходять у тренувальному форматі усі можливі сценарії: освоюють підстанційні тренажери, ознайомлюються з трансформаторами, компресорами та системами охолодження, готуються до робіт під напругою 330 000 вольт. Вони виконують технічні знання і виявляють творчий підхід на масштабному навчально-тренувальному полігоні.

  “На енергетичному підприємстві є ключові професії – це електромонтер, електрослюсар, водії. Це 80% від робочих спеціальностей компанії. Також це будівельники, токарі, фрезерувальники. Робітники, які виконують ці роботи, регулярно проходять медичну комісію, адже безпека та здоров’я працівників – найвища цінність. Наразі компанії складно пропонувати варіанти для людей з інвалідністю, адже існує ряд обмежень з боку держави та у конкретних спеціальностях. Але застарілі правила, які можливо змінити, треба змінювати” – підсумовують у компанії.

  Програма адаптації для ветеранів буде стосуватися кожного, адже кожен має адаптуватися, щоб якісно взаємодіяти у ветеранському суспільстві.

 “Основна задача Українського ветеранського фонду – створювати можливості для ветеранів та їхніх родин. І ми раді, що знайшли спільне розуміння викликів з компанією “Укренерго”. Зокрема, в тому, що держава – це найбільший роботодавець, а робітничі спеціальності – це ті, які вкрай затребувані і які можна здобути відносно швидко. Людина дійсно може прийти, повчитись, отримати фах і бути затребуваним фахівцем. Не лише по факту того, що він ветеран, а тому, що він – фахівець.

  Наразі 28% ветеранів є безробітними. І цей відсоток вищий, ніж загальний у суспільстві. Ми зі свого боку можемо залучати ветеранів, працевлаштовувати тих, хто повертається. Адже це про питання бути потрібним, заробляти самому, утримувати сім’ю – це дуже важливо для ветеранів, які повертаються до цивільного життя. Лідерство державних компаній в цьому процесі в країні – дуже хороший старт і приклад. Ми побачили один із прогресивних навчальних комплексів НЕК “Укренерго” і впевнені, що нам все вдасться спільними зусиллями” – говорить Наталія Калмикова, виконавча директорка УВФ (а з 27.09 – заступниця Міністра оборони України).

НАГАДУЄМО:

Призначено нову заступницю Міністра оборони України