Наразі держава надає багато можливостей для того, щоб ветерани могли знайти роботу у сфері, яка їх цікавить після закінчення служби.
Як можна скористатися цими можливостями? Як подолати труднощі, з якими можуть зіткнутися ветерани на цьому шляху?
Для вирішення цих питань Вінницька обласна державна адміністрація організувала захід на тему “Працевлаштування ветеранів війни та розвитку ветеранського підприємництва на Вінниччині” в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” “Дня спільнодії”. У заході взяли участь Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна, представники Вінницького національного технічного університету, обласного Центру зайнятості, громадського сектору, підприємці та ветерани.
Учасники обговорили перспективи запуску короткострокових курсів для ветеранів війни.На базі ВНТУ діє новостворений Центр ветеранського розвитку. Одне з основних його завдань полягає у забезпеченні підтримки ветеранів у процесі пошуку роботи або у перекваліфікації. Можливі напрямки навчання: управління дронами, збірка літальних апаратів та навіть виготовлення протезів або інших пристроїв на 3D принтері.
«Безкоштовні можливості для перенавчання чи підвищення кваліфікації надає Державна служба зайнятості.Зараз в структурі служби повноцінно діють 8 таких центрів професійно-технічної освіти. Навчання проводиться за 95 ліцензованими робітничими професіями та 365 освітніми програмами підвищення кваліфікації. Також діють ваучери на суму до 30 280 гривень. Власне отримати його може людина, яка вже має освіту за рівнем «Бакалавр». Ось тут і полягає проблема, про яку говорять представники громадського сектору, які плідно комунікують із нашими ветеранами. Трапляються випадки, коли людина не має вищої освіти, а тому не може скористатися послугою», – зазначила Наталя Заболотна.
Перший заступник Начальника ОВА також зазначила,що ще одна можливість від Держслужби зайнятості – це гранти на започаткування власної справи.
Держава надає до півмільйона гривень для старту бізнесу.
За відгуками ветеранів,їм часто не вистачає досвіду та вміння у написанні бізнес-плану чи заповненні грантової заявки. Інколи це демотивує.
«Упродовж круглого столу отримали ідею від представників бізнесу щодо розвитку на базі Центру ветеранського розвитку консалтингової підтримки ветеранів різними напрямками підприємництва: аграрний, технологічний тощо. Будемо розвивати цю ідею. Ми ініціювали зустріч, аби усі сторони почули одне одного, аби розуміти, які у нас є ресурси для подальшої роботи. Винесли для себе багато інсайтів. Один із них – те, що навіть після завершення своєї військової кар‘єри люди хочуть працювати в тому напрямку, який підсилюватиме наші Збройні Сили. Про це свідчать опитування, проведені громадськими організаціями. – підкреслила Наталя Заболотна. – Накопичуємо далі ідеї та пропозиції, аби розвивати напрямок працевлаштування ветеранів війни та розвитку ветеранського підприємництва на Вінниччині. Разом дієвіше!»