Повернення доплат військовим – міністр фінансів розкрив подробиці в інтерв’ю Forbes

  Повернення скасованих раніше доплат у 30 тисяч гривень всім військовим є непідйомним для бюджету та прибирає мотивацію військовослужбовців, заявив міністр фінансів Сергій Марченко у “великому інтерв’ю” виданню Forbes. На рівні парламенту створена робоча група, що займається пошуком оптимального рішення.

  “Те, що запропоновано правкою до закону, не влаштовує абсолютно нікого, тому що це прибирає мотивацію. Деякі керівники силових відомств казали, що після того, як вони внормували систему оплати, у їхніх підрозділах зʼявилось більше мотивації реально воювати, а не сидіти в тилу. Мотивацію потрібно шукати саме в цьому…”, – сказав міністр фінансів.

  Проблема з виплатами почалась пысля того, як 1 лютого 2023 року було змінено порядок виплат премій військовим. Сьогодны вони залежать від районів перебування воїнів, складності та специфіки виконання ними завдань. Зокрема, надбавку в 100 тисяч гривень отримують ті, хто виконує бойові завдання на передовій, а 30 тисяч – ті, хто працює на фронті, але не бере участі в боях.

  10 квітня Верховна Рада проголосувала за законопроект №8312, одна з правок якого передбачає повернення військовим доплати в розмірі 30 тисяч гривень за рахунок скорочення зарплат держслужбовцям і співробітникам державних підприємств. Однак вже 11 квітня до парламенту внесли постанову, яка блокує це рішення.

 

Місія нездійсненна: проблеми отримання статусу УБД

  Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що доплати українським військовим у розмірі 30 тисяч гривень вдасться повернути тільки в разі підвищення податків, а не скорочення зарплат чиновникам.

  2 травня силовики, зокрема головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та міністр оборони Олексій Резніков, звернулися до Верховної Ради з проханням відкласти проект про повернення 30 тисяч військовим і розробити новий законопроект щодо оплати праці військових.

  За словами Марченка, на рівні парламенту створена робоча група, де вже напрацьовується варіант, яким чином це питання можна справедливо і ефективно вирішити, прибравши популізм та надмірну політизацію.

  “Задача – знайти рішення… Тут головне – політичні домовленості, щоб усі сторони були на одній стороні. Коли була зустріч із фракціями парламенту, я побачив, що переважно воля до цього є”, – сказав очільник Мінфіну.

  Щодо можливості часткового повернення доплат Марченко зазначив, що поки не готовий це коментувати, але у Мінфіні готові слухати військове командування про конкретні категорії, які треба мотивувати.

НАГАДУЄМО:

Електронна петиція на підтримку законопроєкту N9142 набрала більше 25 тисяч голосів