Поліцейські Одещини збираються позиватися в суді за збитий БПЛА

  У Головному управлінні Національної поліції Одещини збираються позиватися у суді на військовослужбовців ЗСУ, які «позапланово і жорстко приземлили» поліцейський БПЛА вартістю 1,5 млн грн. Мова йде про дрон-мультикоптер DJI Matrice 300 RTK. Пристрій мав супутникову систему позиціонування, систему інфрачервоних датчиків, тепловізор, камеру із зумом, камеру з ширококутним об’єктивом та лазерним далекоміром. Про це пише Думська з посиланням на джерела в правоохоронних органах.

 

  Правоохоронці Одещини придбали БПЛА наприкінці жовтня 2021 року і вирішили випробувати дрон. Інцидент стався 24 листопада 2021 року. Щоб випробувати БПЛА з Києва були запрошені спеціалісти. Але, як виявилось, місце для випробувань обрали дуже невдало та й військових про випробовування поліцейського дрона забули попередити.

 

  Після того, як БПЛА поліції Одещини вирішив пролетіти над складами військової частини ЗСУ в районі населеного пункту Усатово, військові його просто збили. Через це в Державному бюро розслідувань планують відкрити кримінальне провадження вже стосовно самих правоохоронців Одещини за фактом службової недбалості у відповідності до ст.367 КК України.