Почався бойовий вишкіл новобранців Сил ТрО

  Почався бойовий вишкіл новобранців Сил ТрО, який триватиме 34 дні. Тактична та вогнева підготовка, інженерна справа, медицина, військова топографія та зв’язок — основні напрямки, за якими готують новобранців у навчальному батальйоні регіонального управління Сил територіальної оборони «Захід» ЗС України. Це щоденні інтенсивні заняття, під час яких курсанти мають опанувати військових фах за спеціальністю «стрілець».

  «Більшість наших курсантів не те що бойового досвіду не мають — навіть в армії ніколи не служили. А якщо й служили, то це було досить давно, коли вимоги до бойової підготовки були зовсім інші. Сьогодні ж ми враховуємо досвід нинішньої війни проти Росії й намагаємося дати військовослужбовцям ті навички та прищепити таку психологічну стійкість, що допоможе їм не тільки вижити в бою, а й бути максимально ефективними», — розповідає колишній розвідник Хмельницької тероборони, а нині — інструктор навчального батальйону з позивним «Батя».

  Курсант Юрій Каміновський зі Львівщини раніше жодного військового досвіду не мав. Після завершення навчального курсу його чекають у рідній 103-й Львівській бригаді тероборони.

  «Що запам’яталося найбільше? Це вогнева та тактична підготовка, робота у двійках, вивчали, як правильно та влучно стріляти з різних дистанцій, а також, звісно, навчалися тактичної медицини, щоб уміти надати допомогу як собі, так і побратимові. Ми маємо бути підготовленими, щоб знищити ворога», — каже Юрій.

   Серед курсантів-випускників чимало й жінок. Олена Максименко з міста Ківерці, що на Волині. Її позивний «Мама», адже виховує чотирьох дітей. Через це брати її до війська довго відмовлялись, однак Олена була наполегливою й таки отримала повістку.

  «Чому вирішила піти служити? Я тривалий час волонтерила, їздила на передову й бачила, що можу бути корисною, адже маю фах медика. 14 років працювала медсестрою у ФАПі, потім ще 4 роки в інфекційній лікарні. Зараз я тут і знаю, що буду бойовим медиком, тому під час навчання особливу увагу звертала на тактичну медицину», — пояснює бійчиня.

  Після завершення навчання кільком сотням курсантів вручили сертифікати й вони отримали свою першу військову спеціальність — «стрілець».

  Вже невдовзі військовослужбовці вирушать у свої підрозділи виконувати бойові завдання на лінії фронту та нищити ворога, наближаючи нашу перемогу.

За матеріалом “Сили ТрО ЗСУ готові о спротиву“.

НАГАДУЄМО:

Ветерани АТО вимагають встановлення порядку демобілізції