Північна Африка: «Лівійський фронт» (Відео)

Після того, як урядові війська, за допомогою турецьких БПЛА, завдали ряд серйозних ударів по військам генерала Хафтра,  в рядах армії генерала почалося розшарування. Деякі племена вирішили пербігти на бік «урядових військ». Генерал вдався до давно вже відпрацьованої російської тактики «вести переговори», а в цей час готувати наступ. Так вийшло і цього разу. Але результати вийшли зовсім не ті, на які очікував Хафтар. Гнів генерала впав на голову російських найманців з ПВК «Вагнера», яких вирішили покарати «затримкою зарплати» (йдеться про $150 млн.).

 

Росіяни вирішили підкинути «вагнерівцям», які засіли у залишках бетонних споруд військової бази аль-Ваттійя, підкріплення.

Після того, як урядові війська, вирішивши, що найманці Хафтара покинули базу, здійснили спробу в’їхати на територію бази, «вагнерівці» зустріли їх щільним вогнем. Тоді «урядові війська», підтягнули артилерію, яку у вигляді «гуманітарки» надіслала їм Туреччина, та розпочали щоденно і цілеспрямовано кришити на щебінь бетонні укріплення, які ще лишилися на базі. Для військ Хафтара на оточеній базі аль-Ваттійя настали чорні дні. Довгоочікуване підкріплення разом з новими російськими «Панцирами» мало б  врятувати оточених.

 

Сам процес перекидання підкріплень був широко висвітлений в мережі, оскільки мав не лише військовий, а ще й пропагандистський зміст. Як можна побачити на фото та відео, серед підкріплень, які були відправлені на базу аль-Ваттійя, були і два ЗРПК «Панцир –С1»/SA-22 по $70 млн. за штуку, невразливість яких не так давно полюбляв розхвалювати Путін та російські медіапропагандисти.

Прибувши в суботу на базу аль-Ваттійя виявилося, що їх там вже чекали. Перший «Панцир» був підбитий БПЛА майже відразу після урочистого прибуття, а разом з ним згоріли ще 7 автівок та одна вантажівка з боєприпасами.

Другий «Панцир» хафтарівці намагалися сховати в бетонних ангарах бази. Та й він був знищений через кілька годин. Мабуть, росіянам знову не вистачило часу на його розгортання.

 

Крім кепських справ з підкріпленням, оточені втратили ще й два озброєнні пікапи на самій базі, а також багато поранених і вбитих.

А під Бані Валід був знищений автобус з підкріпленням для найманців.

Спостерігається розширення радіусу дії «урядових» ударних БПЛА. Як відомо, радіус дії у Bayraktar складає 150 км, що зумовлено відстанню прямого бачення безпілотника з наземного пункту управління. Але, вчора турецькі БПЛА здійснили перші удари в Гардабії (на південь від міста Сірт) та по авіабазі Юфра.

Під час бойових дій хафтарівці теж використовують китайські БПЛА Wing Loong II, які закуплені Еміратами. На фото одна з реактивних систем, знищеним цим БПЛА серед атакуючих сил УНЄ під базою аль-Ваттійя.

 

Цікавий той факт, що один Wing Loong II був збитий над самою базою аль-Ваттійя. От тільки незрозуміло: чи він був збитий лівійською армією, чи в результаті «дружного вогню» з боку ЛНА. Але відео з палаючими залишками  БПЛА на землі виклали саме хафтарівці, радіючи з того, що то був «тіпа» Bayraktar.

Розширення зони дії турецьких БПЛА, зменшує зону впливу Хафтара. Через це місце базування   Wing Loong II взагалі було перенесено на територію сусіднього з Лівією Єгипту. На фото від 7 травня 2020 р. такі БПЛА помічені на злітно-посадковій смузі 29L західної єгипетської авіабази Uthman (HE27).

 

На півдні Тріполі бійці лівійської урядової армії взяли у полон трьох підлітків, з яких один 2005 року народження. Підлітки були примусово взяті з дитячого будинку для поповнення хафтарівських військ.

 

Ці хлопці є сиротами, загибель яких ніхто оплакувати не буде. Ось таким чином, Хафтар вирішує чисельний дефіцит особового складу своєї армії.

Летючий шпиталь на базі Іл-76 «Скальпель» ПВС РФ, разом з черговою ротацію повітряного угруповання росіян, прибув на базу Хмеймім в Латакії. А вже звідти, перелетів до лівійського Єль-Мардж. Схоже, що росіяни збираються рятувати вагнерівців, які згідно офіційних повідомлень російської сторони, безсмертні як «чахлики невмерущі».

 

Слідом за «Скальпелем» до Лівії полетів Airbus A320 сирійської «Cham Wings». На ньому скоріш за все свіже «гарматне м’ясо» для Хафтара.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу в ефірі одного з місцевих телеканалів звернув увагу на зростання числа ракетних обстрілів населених пунктів Лівії прихильниками Халіфи Хафтара. Він вважає, що це пов’язано із втратою ними ініціативи на фронтах.

 

Також міністр зазначив, що заява генсека НАТО Йенса Столтенберга про підтримку визнаного ООН Уряду Національної Єдності (Згоди) Лівії є дуже важлива. «Хтось уже повинен сказати «стоп» Халіфі Хафтару і його поплічникам, і НАТО може зіграти важливу роль в цьому питанні», – вважає глава турецької дипломатії.

Турецький міністр нагадав, що відкриту підтримку Хафтару поряд з Єгиптом і ОАЕ надає Франція. Антитурецька позиція Парижу по Лівії сформувалася багато в чому після початку операції ЗС Туреччини «Джерело Миру» на північному сході Сирії, де зазнав краху план створення псевдо-державного утворення для терористів, підкреслив Чавушоглу.

Рашисти продовжують насищати Сирію Та Лівію новою технікою, замість спаленої турками.

 

За останні дні два десантних кораблі «Саратов-150» та «Новочеркасск», завантажені так, що з води ледь проглядає ватерлінія, пройшли Босфор у напрямку до Тартусу.

 

Росіяни продовжують вербувати сирійців для війни в Лівії. І хоча справи йдуть не дуже, деяких «добровольців» все ж вдалося знайти. Цього разу повідомили, про нових 35 найманців з міста Маядін, які вже доставлені на одну з російських баз з метою їх подальшого транспортування до Лівії.

 

Ну, й самі «іхтамнєти» продовжують інколи «світитись» на фотографіях «місцевих».

І наостанок. Посол Китаю в Ізраїлі Ду Вей був знайдений мертвим у своїй резиденції в Герцлії, повідомляє МЗС Ізраїлю. Подробиці смерті посла не оприлюднені. Поліція почала розслідування. Ду Вей був призначений послом Китаю в Ізраїлі в січні 2020 року, а до цього представляв Китай в Україні. Китай вимагає від Ізраїлю допустити до розслідування своїх слідчих.

 

Це вбивство може мати надзвичайно непередбачувані наслідки як для Ізраїлю, так і для всього Близького Сходу в самій найближчій перспективі.