Пінгвіни заселили територію довкола української антарктичної станції Академік Вернадський

  Антарктичне літо цього року науковці української антарктичної станції “Академік Вернадський” провели в компанії величезної кількості пінгвінів. Про це йдеться у повідомленні Національного антарктичного наукового центру.


  Українські вчені вважають, що причина зростання популяції птахів біля станції є природною. До 2007 року субантарктичні пінгвіни взагалі не гніздилися біля “Академіка Вернадського”. Головною причиною змін у вподобаннях пінгвінів вчені вважають танення льоду влітку навколо острова Галіндез, де розташована станція. Раніше морози сягали позначки -20 С⁰ і нижче. У зв’язку з потеплінням у районі Західного узбережжя Антарктичного півострова субантарктичні пінгвіни мігрували на південь.

 

  Перші гнізда цих водоплаваючих птахів з’явилися 2007 р. на мисі Марина-Пойнт поблизу станції. З 2011-го по 2022 рік кількість гнізд субантарктичних пінгвінів на острові зросла більш ніж у 6 разів (з 220 гнізд 2011 р. до 1434 гнізд у 2022 р.). Рекордним став 2020 рік  – майже 1800 гнізд.


  Минулого року через зростання своєї чисельності пінгвіни стали “скелелазами”. Вони оселилися на скелях в районі Пінгвін-Пойнта, а також на домінуючому пагорбі острова.

 

НАГАДУЄМО:

 

У Раді Безпеки ООН трохи поговорили про агресію росії проти України