Пінгвіни облаштували гніздо біля входу до головної будівлі української антарктичної станції

  Українські полярники на антарктичній станції “Академік Вернадський” виявили на ґанку головної будівлі “подарунок” від субантарктичних пінгвінів – перше яйце в гнізді. Ще три потім були знайдені в різних районах острова. Цією новиною 03 листопада 2021  року полярники поділилися на сторінці в Facebook.

 

  Шлюбний сезон і поява на світ потомства у субантарктичних пінгвінів відбувається раз на рік: з середини антарктичної весни по середину літа. Народження пташенят очікується вже через місяць – на початку грудня. В цьому році гніздування у пінгвінів почалося раніше звичайного – перед цим в районі станції перші яйця з’являлися ближче до середини листопада. Полярники очікують, що до Нового року весь острів, на якому знаходиться українська антарктична станція “Академік Вернадський”, буде заповнений малюками. У літню пору острів може населяти до 4 тисяч таких пінгвінів.

 

  Полярники розповіли, що яйця пінгвінів дженту мають білий колір з сірим або зеленуватим відтінком, а за формою та розміром нагадують гусячі. Кладка однієї пари зазвичай складається з 2 яєць, рідше – трьох. Але третій малюк має дуже мало шансів на виживання. Дженту в більшості своїй однолюби та створюють пару на все життя.

 

   У пінгвінів партнерське ставлення до висиджування яєць, а потім вигодовування малечі: вони це роблять по черзі. Доки один з батьків залишається на гнізді, інший йде харчуватися крилем в океан. Потім вони змінюють одне одного.

 

  Дженту мають червоні дзьоби та чорно-білі “фраки”. Назва даного виду пінгвінів  – дженту або віслюкові пінгвіни, – з’явилась через досить характерний крик, за допомогою якого спілкуються ці птахи.