Пільги для ветеранів при вступі до вищих навчальних закладів – вся інформація

Вікторія Фацієвич, юрист-аналітик ГО “Юридична сотня” допомогла журналістам розібратися з тими пільгами, які надаються ветеранам при вступі до вищих навчальних закладів.

Виявилося, що особи з інвалідністю внаслідок війни мають право вступати до виші без ЗНО – просто на основі співбесіди та в разі позитивного висновку про її проходження, рекомендуються до зарахування.

При цьому всі учасники бойових дій мають можливість обрати між ЗНО та вступними екзаменами.

Також, ветерани потрапляють під час зарахування до вищів у так звану «Квоту 1». Це означає, що для них зберігається 10 % бюджетних місць (але не менше 1 місця) у всіх закладах, окрім тих вишів та їхніх структурних підрозділів, які функціонують на території Донецької та Луганської областей, і переміщених з тих територій вишів. Для останніх встановлено квоту у 30 % місць.

Також, у разі звільнення бюджетних місць, членів сімей загиблих в обов’язковому порядку переводять на звільнені місця.

Треба відзначити, що люди, які отримали інвалідність через військові дії, мають право на професійну адаптацію шляхом перекваліфікації. Тобто у разі вступу на бюджетне місце, вони мають можливість здобувати іншу спеціальність безоплатно, незалежно від того, чи перша їхня освіта була здобута за кошти фізичних та/або юридичних осіб чи за державним (регіональним) замовленням. 

Окрім загального переліку документів, які необхідно подавати кожному абітурієнту, для підтвердження свого права на спрощену процедуру вступу пільгові категорії повинні пред’явити:

– посвідчення учасника бойових дій, посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності – особам, визнаним учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни, постраждалими учасниками Революції Гідності;

– посвідчення учасника бойових дій (батька або матері), посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни (батька або матері), посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності (батька або матері), свідоцтво про народження дитини – дітям визначених осіб;

– посвідчення члена сім’ї загиблого (дітям загиблих осіб до досягнення ними 16-річного віку – довідка, що видається матері або іншому повнолітньому члену сім’ї загиблої особи, або опікуну), свідоцтво про народження дитини – членам сімей загиблих.

 

Нагадаємо

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов дав детальні пояснення щодо правил дії адаптивного карантину в країні