Під Міноборони протестують інвестори «Укрбуду», серед яких чимало учасників АТО та членів їх сімей

13 травня, у Києві розпочалася масштабна акція протесту проти блокування чиновниками різних відомств відновлення будівництва житлових комплексів, у які люди інвестували власні кошти. В ході мітингу під стінами Міноборони протестувальники розбили наметове містечко.

 

Інвестори будівельної кампанії «Укрбуд», серед яких чимало учасників АТО та членів їх сімей, спочатку влаштували автомобільний мітинг, проїхавши колоною від житлового комплексу «Чарівне місто» до Київської міської держадміністрації, де провели мітинг, а потім перемістилися до будівлі Міністерства оборони.

Активісти вимагали від чиновників КМДА, ДАБІ та Міноборони припинити блокування відновлення будівництва житлових комплексів «Укрбуду» шляхом створення штучних бюрократичних перешкод. Серед їх вимог, зокрема, звільнення від сплати пайової участі для ЖК «Укрбуд» через нездатність компанії продовжувати будівництво та з метою зменшення фінансового навантаження зі сплати пайового внеску на нового забудовника («Київміськбуд»), який буде завершувати будівництво житлових комплексів та якнайшвидше підписання Міноборони договорів з «Київміськбудом» на існуючих умовах.  Будівельна кампанія має добудувати житлові комплекси на території, яку орендує у міністерства. Старий контракт Міноборони розірвало, а новий укладати не поспішає. Мова йде насамперед про ЖК «Чарівне місто», «Оберіг-2», «Urban Park» та «Art House», які мали бути передані для їх добудови від «Укрбуду» до «Київміськбуду». Від відновлення будівництва цих житлових комплексів залежить відновлення будівництва і на інших ЖК «Укрбуду».

Люди принесли під стіни Міноброни меблі і дитячі іграшки, і скандували: «Нам ніде жити», «Розблокуйте будівництво, припиніть знущатися над воїнами АТО і їх сім’ями».

За словами учасників мітингу, Міноборони змінило умови для нового забудовника, чим блокувало продовження будівельних робіт.

Як повідомляє Forwarded from, інвестори, що вийшли на мітинг, обурені зволіканнями чиновників та налаштовані доволі рішуче.

«Міністерство оборони, вимагаючи додаткові відсотки на квартири, тим самим залишає без житла дітей, переселенців, військовослужбовців. Невже додаткові відсотки квартир, дорожче нормального життя людей, які віддали останні гроші на житло, серед яких є діти загиблих воїнів АТО?», – з обуренням запитувала учасниця мітингу Тетяна.

«Якщо Міністерство оборони не припинить блокувати будівництво, ми будемо блокувати його роботу, перекривати дороги, влаштуємо квартирний Майдан.  Нас 13 тисяч і разом з сім’ями ми вийдемо на вулиці», – пригрозив інвестор Андрій.

Активісти говорили про те, що минуло 5 місяців з часу заяви Володимира Зеленського про вирішення проблеми і його обіцянки щодо добудови усіх об’єктів «Укрбуду» компанією «Київміськбуд». Але будівництво досі не відновлене через блокування процесу з боку чиновників, які ігнорують рішення президента та «шантаж» Міноборони. Через це інвестори ЖК «Укрбуд» спочатку створили електронну петицію на сайті Президента України з проханням проконтролювати власне рішення. Не дочекавшись позитивних зрушень у цій справі вони вийшли на мітинг.

Як повідомляє Finance.ua, ще в середині грудня минулого року Президент Володимир Зеленський пообіцяв, що будинки будівельної компанії «Укрбуду» добудує «Київміськбуд». Таку заяву він зробив після звернення інвесторів, які купили житло у 26 житлових комплексах Києва, що будувалися «Укрбудом». У компанії виникли проблеми і завершення їх будівництва опинилося під загрозою. Колишнього президента «Укрбуду» Максима Микитася підозрюють в організації схеми з заволодінням 82 млн грн на махінаціях із квартирами для Національної гвардії. Після заяви президента та відповідного рішення Київської міської ради, представники «Київміськбуду» та «Укрбуду» підписали меморандум з інвесторами щодо відновлення роботи на 23 недобудованих будинках протягом півроку. Але роботи на будівельних майданчиках так і не відновилися.

У квітні президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір в інтерв’ю OBOZREVATEL заявив, що чиновники залишили його компанію наодинці з проблемами та не надали обіцяного сприяння.

«Ми готові допомогти, ми без вагань погодилися добудовувати, коли виникла проблемна ситуація. Але без підтримки держави ці будівництва перетворяться на заморожені впродовж десятків років», – пояснив Ігор Кушнір, додавши що чиновники та власники землі вирішили скористатися ситуацією і виторгувати додаткові преференції.

Передача «Київміськбуду» покинутих «Укрбудом» недобудованих житлових комплексів активно стартували на початку року, а потім припинилася. Із 23 об’єктів передано було лише 5. За словами керівника «Київміськбуду», про усі проблемні питання компанія повідомила Офіс президента, але жодна з проблем так і не вирішена.

«Дайте доручення сприяти, чиновники розуміють лише чіткі команди! Адже на квартири чекає більш ніж 13 тисяч сімей, це майже 40 тисяч осіб! Нам не треба нічого надприродного чи протизаконного. Просто просимо оперативності та здорового глузду», – пояснив Ігор Кушнір.

Він наголосив, що компанія переукладає договори тільки на старих умовах. За даними Finance.ua, у будівельної компанії досі не вирішені питання з КМДА та Київською міською радою щодо відмови від внесення пайових внесків та низки інших питань, з ДАБІ щодо відмови введення в експлуатацію ЖК та Міноборони щодо відмови підписувати договори на з новим забудовником на старих умовах.