Під кінець літа в Антарктиді сніг знову став рожевим (ФОТО)

 За 10 днів у нас закінчиться календарна зима, а на станції “Академік Вернадський” – добігає кінця полярне літо.  І саме в цей час в районі станції сніг став «кольоровим». Українські та британські вчені не гають часу і досліджують це явище.

 

 Фотознімками цього явища поділилися на фейсбук-сторінці Національний антарктичний науковий центр. Вчені пояснили, що сніг стає кольоровим внаслідок того, що в ньому триває розвиток  мікроскопічних водоростей.

 

  “Водорості розмножуються спорами, які не бояться екстремально низьких температур і зберігаються в снігу протягом всієї зими. Та коли погодні умови стають більш-менш сприятливими, спори починають проростати”, – йдеться в повідомленні.

 

 Через пігмент хлорофіл сніг зеленіє, а червоніє завдяки каротиновому прошарку, який містять клітини деяких видів мікроводоростей.

 

 Вчені вважають, що “цвітіння снігу” сприяє зміні клімату, бо через забарвлення сніг менше відбиває сонячного світла та швидше тане на сонці. “Як наслідок у ньому розвивається дедалі більше яскравих водоростей, від чого танення ще пришвидшується”, – йдеться в описі.

 

Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий, нагадав, що цим явищем ще торік зацікавилися вчені з британського Університету Кембриджу й запропонували НАНЦ спільне дослідження: визначити, яка ж площа Антарктиди влітку вкривається кольоровим снігом.

 

 Розпочати дослідження планують незабаром. Під час досліджень планують використати супутникові знімки.

 

 “Результати цієї роботи дозволять по-новому оцінити масштаб танення антарктичних снігів внаслідок глобального потепління”, – пояснили в повідомленні.

 

Нагадуємо: