П’ята колона в нашій країні розпушилася – вважає екс-керівник СБУ Харківщини Роман Дудін

  Після нищівної поразки військ Росії під Києвом, після того, як сплили всі “заздалегідь визначені”, а згодом – просто “прогнозовані” строки захоплення рашистами хоча б Донецької та Луганської областей, Кремль змушений був активізувати свою “законсервовану” агентуру в Україні, яку в ЗМІ називають “П’ятою колоною”.

 

  Якось так співпало, що в Україні останні два місяці почали відбуватися істотні “кадрові зміни”. Варто нагадати, що ці вони почалися 30 травня 2022 року, коли Президент України Володимир Зеленський підписав наказ про звільнення очільника Управління Служби безпеки України в Харківській області Романа Дудіна. Наказ про звільнення з посади опублікований на сайті президента.

 

  Після даного кадрового рішення відбулася ще “низка” малопомітних, але взаємопов’язаних подій, які змусили екскерівника СБУ Харківщини Романа Дудіна записати відеозвернення до Президента України та “західних партнерів” нашої країни, яке ми дуже радимо уважно переглянути.

 

Для тих, у кого з якихсь причин немає змоги особисто переглянути інтерв’ю, пропонуємо його “друкований варіант”:

 

Пане Президенте.

 

  З приводу того, щодо Ваших кадрових рішень по Харківській області. Нагадаю хронологію подій, бо ті, хто Вам пишуть тексти, трохи “не в матеріалі”. Я нагадаю…

 

   Станом на 30 травня 2022 року Харківське управління (СБУ) затримало близько 1000 “зрадників”, тільки в Харківський області, із 3000 по всій Україні. Крім Харківського управління СБУ багато хто затримував російських “посібників” – Нацполіція, підрозділи ГУР, прикордонна служба, і ще багато хто, харківське управління СБУ здійснило більше 20% затримань від загальної кількості по всій Україні.


  Тепер що стосується Ваших “інспекцій” і “перевірок”. На сьогоднішній день результатами інспекцій та перевірок, фактично весь особовий склад харківського управління, який брав участь в обороні міста і області, нагороджено державними нагородами. Все, напевно, нормально робилося? Хлопці виконували свою задачу…


  Звісно: ні Дудін, ні Баканов – були “не в матеріалі”. Хлопці працювали самі. І де були достойні керівники – там працювали набагато краще. Це перше.


Друге. Давайте по кадровому складу.


  Після зняття мого з посади, до Харкова приїхав пан Татаров. Він там був кілька днів, можливо, тиждень. Нагадаю, що на 30 травня до Харкова почали повертатися люди, лінія фронту від міста була відсунута максимально. Це, в першу чергу, заслуга генералів Сирського, Нестеренка, які також після цього були з Харківської області “переведені”.


  СБУ Харківської області робила свою роботу і дуже непогано її робила.

 

  Після того, як ФСБ у Бєлгороді відсвяткувало Ваші “кадрові рішення”, після того, як приїхав і побув у Харкові пан Татаров, все, якось почало знову “погано бути”: і обстріли пішли, і “щось не так почало працювати”. У мене є пояснення того, чому це відбувається. Воно зрозуміло всій Україні, і не тільки… Коли областю керую людина, яка відвідує близьку особу до пана Медведчука, коли керівник гарнізону є агентом МГБ і його куратор (до речі – нещодавно отримав Героя Росії і у мене питання: – А за що?)…  Коли мер міста планує “домовлятися”, коли заступник голови облради має російське громадянство…


  Мене цікавить ще один факт. У минулому році ми задокументували і відзвітувалися, довели до суду, довели в суді, отримали вирок по 12 Телеграм-каналах. Серед них “Легетитмний”, “Резидент” і ще з десяток “дрібних” регіональних.

 

  Якщо проаналізувати на кого ці 2 канали працюють від початку війни, то я б назвав 2 прізвища: Татаров і Єрмак. В кого є якісь сумніви – дивіться, будь ласка, аналізуйте ті статті, ту інформацію, яку вони подають і стосовно кого, проти кого і за кого вони це роблять.


  Нагадаю: зазначені канали – це прямі продукти російської розвідки! І це доведено українським судом! Є вироки. Є конкретні люди, які за цим стоять. Разом з цим це не викликає ні в кого ніяких питань.


  Тепер що стосується тих 60 осіб із числа Нацполіції, які перешли на бік ворога. Скажу так: в Харківський області, в мене не перейшов на бік ворога ніхто! Не була втрачена зброя, не було втрачено жодного документа.


   Зброя була надана військовослужбовцям, атовцям, співробітникам поліції. Відомий терорист пан Гіркін/Стрелков, в одному із інтерв’ю зазначив, що Харків вистояв тільки завдяки тому, що в харків’ян була зброя.


  Я нагадаю: крім СБУ і, частково, ГРУ, зброю людям ніхто не видавав. Чому? Коли начальник гарнізону є агентом МГБ – відповідь очевидна!


  Оті 60 зрадників з нацполіції, які в Харківській області перешли на бік ворога – їх знайти можна дуже-дуже швидко. У нас до Нацполіції питань нема…


  Що відбувається зараз? Дуже цікава ситуація.

  Як тільки генерал Сирьских “віддвинув” ворога від Харкова, він загадковим чином був відряджений до Полтави. Генерал Нестеренко, який продовжив започатковане Сирським, був переведений в Суми одразу після того, як Ви, пане Президент, зняли мене. Як на мене – питання з цього приводу є…

 

  Тепер про ДБР. Дуже чудова організація, просто “ручна” така… 14 травня відкрила провадження по статтям 109 і 426-1 (Захоплення влади і Перевищення військовими повноважень). Зазначена структура протягом трьох місяців збирає докази під час війни. Збирає в умовах, коли вона виїхала і не перебували в місті аж з 24 лютого.

 

  Зазначена структура, як говорять деякі її співробітники, щодня отримує вказівки від пана Татарова стосовно активізації цієї справи. Разом з тим – за три місяці жодного результату!


  Є незрозуміле “відношення”: мене більше 2-х місяців мене ніхто не турбував. Я був на лікуванні, мене викликали. Припинив лікування і приїхав до Києва… Після того, як вони отримали результати перевірки СБУ, сказали, що до мене питань нема, і якщо що, то мене викличуть.


Тепер стосовно “гучних заяв”. Я офіційно звертаюсь до “партнерів, до представників США, Великобританії: прошу Вас провести комплексне дослідження, яке зараз відбувається зі мною, з управлінням. Я готовий пройти поліграф із задіянням іноземних спеціалістів. Більш того – я готовий пройти “хімію”, щоб довести свою правоту. Я, мої співробітники виконали всі накази, зробили все, що було можливо і, навіть, більше. І жодного сприяння ворогові, жодного кримінального правопорушення, або ще там чогось – не було!


  Тому я дуже прошу втрутитись в цю ситуацію, бо в контексті вчорашніх подій, ситуація починає розвиватися вкрай негативно. Я розумію, що дана “історія” може призвести до негативних наслідків. Я не маю бажання жити в в РФ, УРСР, чи як там вони ще можуть назвати мою Вітчизну. Якщо “п’ята колона” в Україні так “розпушилася”, то я прошу втрутитися іноземні організації. Я готовий на будь-які перевірки.


  Тепер стосовно того, що подається в ЗМІ. Я з повагою ставлюся до всих журналістів. Разом з тим, дуже прошу: коли ви звертаєтесь за коментарями до “експертів” – подивіться спочатку на його життєвий шлях, погляньте на його результати роботи.


  Шановні “генерали”. Якщо ви щось озвучуєте – робіть це внятно! Щоб була можливість потім звернутися до суду і пояснити вам, хто є воєнним насправді. Бо носив “бумажки” і за це отримав генеральський лампас, а тепер розповідаєш, який ти “воїн вєлікій”…


  Оцей “марафон щастя” він вже дістав! Певний час я сам був прихильником того, що зараз війна, треба гуртуватися. Але, якк показує практика, ця теза не працює! Розповідати про те, що ми будемо розбиратися “після війни”… Може так статися, що не буде з ким розбиратися! Я по Харкову дивлюсь – ці космонавти ордени один одному “вішають”… Бігало воно десь по куширях, а після війни буде себе в груди бити і всім розповідати, як вони Харків героїчно захищали.


Журналісти. Бачите проблеми – висвітлюйте, це ваша робота. Моя робота була ловити посібників, терористів, шпигунів. Я її і робив. Можу відповісти за кожен прожитий день, за кожну ситуацію. Мені не соромно ні в очі людям дивитися, ні в дзеркало.


  Зараз я бачу чудовий собі “постріл одразу в дві ноги”. Я бачу зараз чудову “п’яту колону”, яка веде країну точно “не туди”! Від слова “зовсім”.


Мойсей водив 40 років по пустелі євреїв, доки не помер останній раб. У моєму покоління рабів нема, а в молодшому – тим паче.


Всі ключові тези я озвучив. Було б смішно, якби не було так гірко. Ми всіх переможемо і всіх “достанемо”. Будуть зміни. Ця війна закінчиться нашою перемогою. Ми побудуємо країну, яка буде вільною, в який комфортно буде жити. І наші діти зможуть впевнено дивитися у завтрашній день.


Дякую за увагу.


Слава Україні!”