Російська армія може розпочати наступ на двох напрямках (КАРТИ)

  Генерал ЗСУ Сергій Кривонос вважає, що російська армія може здійснити спробу наступу на двох важливих напрямках. Саме туди вона зараз перекидають усі ресурси. Йдеться про Запоріжжя та Харківсько-Слов’янський напрям. Незважаючи на те, що наступ  рашистів вдалося зупинити, російські “стратеги” не позбулися мрій спробувати захопити ще кілька українських міст.


  Схожі припущення висловили і кілька вітчизняних та зарубіжних військових експертів.

 

  Російську армію в Україні паралізовано втратами, вважає міністр оборони Британії Бен Уоллес. Тактику ведення бойових дій Путіним він назвав м’ясорубкою: “Масивна російська м’ясорубка рухається дуже повільно – на кілька метрів за добу (не миль/кілометрів, а саме метрів), у деяких місцях”. Наразі ворог діє приблизно на 40–50% боєздатності, вважає Уоллес.


   Росія формує поблизу України ще одне ударне угруповання, заявив представник військової розвідки України Вадим Скібіцький. Завершити процес планують до середини серпня. Це буде щось на зразок окремого армійського корпусу.

 

Україно – російська війна: лінія фронту станом на 29.07.2022 р.

Про те, що ЗС РФ готуються відновити наступ на Харків, говорять і фахівці Інституту вивчення війни. Також вони застерігають, що існує реальна загроза, хоч і мінімальна, наступу рашистів суходолом з території Білорусі.


   Військовий, який просив не називати його імені, звернув особливу увагу на те, що у діях рашистів чітко простежуються ознаки “радянської військової школи”. Вони планують операції таким чином, щоб створити передумови оточення, а якщо вийде – оточити ЗСУ.

 

  Для цього на флангах концентруються багаточисельні військові формування, які снарядами і тілами своїх солдат завалюють противника, пробиваючи невеличку дірку в обороні. Потім у цей “отвір” вводяться війська другого, більш боєздатного ешелону.

 

   Він також звертає увагу на те, що останні кілька тижнів війська рашистів на Донбасі атакували ЗСУ “в лоб”. Це, у кращому випадку, дозволяло їм просуватися на кілька кілометрів. Але більшість таких “лобових атак” є безуспішними і призводять до великих втрат особового складу та техніки наступаючої сторони. Незабаром вони змінять напрямок наступу.


  Здійснена на Росії мобілізація в травні-червні 2022 року  дозволила назбирати певну кількість особового складу, який можна використати в авангарді чергового наступу.

 

  Також вдалося зняти зі зберігання певну кількість техніки та домогтися, щоб вона їздила-стріляла. Всі ці заходи зараз наближаються до завершення. Малоймовірно, що Кремль планує все це тримати в казармах та ангарах.


  Якщо поглянути на карту, то можна побачити “виступ”, який утворився внаслідок наступу рашистів від Ізюму на Слов’янськ. Зосередивши війська, приблизно, в районі Велика Комишуваха, можна спробувати розпочати наступ на Лозову і Павлоград. 

 

  Щоб організувати “кліщі” або оточення (“котел” – улюблена назва оточення у російських стратегів), потрібно організувати удар назустріч. Друге місце зосередження сил для наступу, орієнтовно район Василівка-Токмак.


  “Точка зустрічі” наступаючих російських військ орієнтовно може знаходитись в районі Павлоград-Першотравенськ. Навіть, якщо рашистам не вдасться повністю замкнути кільце і оточити угрупування військ ЗСУ на Донецькому напрямку, їх просування дозволить тримати під вогневим контролем шляхи сполучення напівоточеного угрупування ЗСУ. Рано чи пізно, українські війська змушені будуть відійти на нові рубежі оборони, тим самим залишивши Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут, як вони залишили Лисичанськ, Гірське-Новоіванівку, Вуглегірську ТЕС.


  Паралельно з наступом на “головному напрямку” рашисти обов’язково (!!!) здійснять 2-4 (або й більше) відволікаючі “штурмові дії” на інших напрямках. Це може бути спроба другого наступу на Чернігів (Київ, Житомир,…). Відволікаючий удар може бути завдано, і в районі Харкова. 

 

  Якихось вагомих результатів ці наступи, скоріше за все, не досягнуть, але бойовими діями “зв’яжуть” українські військові підрозділи та унеможливить їх перекидання під Запоріжжя, Дніпро, Лозову, Павлоград.   


   Говорячи про “відволікаючи удари” – досить важко чітко спрогнозувати “політ фантазії” рашистських “стратегів”. Точно можна сказати одне – вони будуть обов’язково і сила удару там буде теж досить значна.

 

    Зважаючи на невизначеність з точними датами проведення псевдореферендумів на окупованих територіях, свої плани російське командування, скоріше за все, спробує реалізувати за 40-50 днів до дати їхнього проведення.

 

  Якщо їм вдасться реалізувати вищевикладене (або значну його частину), це буде досить вагомим аргументом, щоб за допомогою проросійських політиків у країнах НАТО, схилити “київський режим” до переговорів “на умовах Кремля”, а також “відрапортувати” російському електорату “про завершення СВО”.

 

  “Росія не бажає сідати за стіл переговорів з Україною – вона хоче й надалі продовжувати війну”, – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону. “Ми щодня отримуємо ці “сигнали” у вигляді ракетних обстрілів, у вигляді заяв керівництва РФії та інших вищих посадових осіб про те, що треба “повалити Зеленського”. Немає насправді жодних сигналів для переговорів. Росія хоче й надалі воювати”, – сказав він.