Операція «Труба №2» близька до завершення

Газопровід “Північний потік – 2” добудований вже більш ніж на 90 відсотків. Залишилося прокласти лише кілька десятків кілометрів труб в водах Данії та Німеччини і газ потече в Німеччину, а долари – на Росію.

 

США за допомогою санкцій хочуть не допустити добудову газопроводу. Раніше під загрозою санкцій з боку США від участі в проекті “Північний потік-2” відмовилися європейські судна і на добудову газопроводу було направлено два російських трубоукладачі – “Академік Черський” і “Фортуна”.

 

Влада США 19 січня ввела санкції проти судна “Фортуна”, яке задіяне в будівництві газопроводу “Північний потік-2”, і його власника — компанії “КВТ-Рус”. Санкції ввели в межах закону CAATSA (“Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій”). Потрапляння в список санкцій означає заморожування активів в США і заборону для американських громадян на будь-який бізнес з фігурантами списку.

 

Роботи повинні були розпочатися 15 січня 2021 року, але оператор “Північного потоку-2” відклав будівництво труби.

 

Однак, 22 січня стало відомо, що судно-трубоукладач “Північного потоку-2” “Фортуна”, попри санкції США, знову вийшло до місця будівництва

 

Передбачається, що “Північний потік-2” з’єднає Німеччину і Росію по дну Балтійського моря в обхід країн Балтії, Польщі, України. Будівництво газопроводу зупинено в кінці 2019 року через схвалення конгресом США санкцій проти власників суден-трубоукладачів для проекту.

 

У разі зупинки проекту газопроводу “Північний потік-2” є загроза судових позовів. Про це заявила міністерка охорони довкілля та ядерної безпеки Німеччини Свенья Шульце в інтерв’ю RND.

 

“Рішення про будівництво газопроводу “Північний потік” було ухвалено багато років тому. Трубопровід майже готовий і був схвалений у межах юридичного процесу… Якби ми зупинили проект зараз, ми б могли “наламати дров” з точки зору надійності правових рішень і, ймовірно, зіткнулися б із судовим розглядом”, – сказала Шульце.

 

Раніше діюча в Німеччині недержавна організація “Союз охорони природи та біорізноманіття” (Naturschutzbund Deutschland, NABU) оскаржила видане Федеральним морським і гідрографічним агентством (Bundesamt für Seeschifffahrt und Hydrographie, BSH) дозвіл на будівництво ділянки газопроводу “Північний потік-2” у виключній економічній зоні ФРН. Аналогічну скаргу подала ще одна природоохоронна організація — Deutsche Umwelthilfe (DUH).

 

Варто додати, що «пряме» транспортування газу, звичайно, зробить для німців газ дешевшим. Але кошти, отримані від продажу газу, будуть перенаправлені на війну з Україною. І, схоже, німцям, нема ніякого діла до того, скільки ще українців вб’є профінансоване ними російське озброєння.