Один проти шести: атовець під час самозахисту смертельно поранив одного із нападаючих (ФОТО)

  24-річному жителю села Глещава Тернопільської області поліція інкримінує «умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони». Про це стало відомо із публікації на сайті Департаменту комунікації Національної поліції Тернопільщини.

 

  Чоловік, захищаючись від нападу шістьох нетверезих однолітків, ножем поранив одного з них. Нападник кинувся тікати, але пробігши близько трьохсот метрів, помер від втрати крові.

 

  Інцидент стався 02 травня 2021 року близько опівночі. Все почалося з того, що компанія із шести осіб приїхала на дискотеку з Іванівки. В клубі молодики поводилися не дуже чемно і атовець зробив їм зауваження. Це не сподобалося молодикам і вони вирішили із «атошником» розібратися. Останній, щоб уникнути конфлікту, відправився додому та закрився у власному будинку. Та компанію молодиків у кількості шести осіб це не зупинило. Вони прийшла вночі на подвір’я атовця, повивирвали дверні ручки та вибили двері в будинку.

 

  На момент хуліганства в будинку разом з хлопцем була мама і він злякався за неї. Атовець повідомив на лінію “102” про “візит небажаних гостей” і після цього відразу з ножом почав боронитися від дебоширів. Під час бійки, один з нападників отримав ножове поранення, яке і виявилося смертельним.

 

  Нині “підозрюваний” у скоєному зізнався. На момент бійки він був тверезий. Поліція оголосила підозру згідно зі статтею 118 КК. Суд обрав йому запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт. Триває слідство.

 

  В ситуації, що склалася, варто  нагадати про існування постанови Верховного суду від 26.04.2018р. 

 

  Отже,  закон передбачає винятки із загального правила про те, що при необхідній обороні особа, що захищається, повинна додержуватися визначеної межі, завдаючи шкоду посягаючому. Цими винятками є – напад озброєної особи, напад групи осіб або протиправне насильницьке вторгнення у житло чи інше приміщення. У таких випадках шкода, заподіяна особі, яка посягає, не обмежена ніякими межами, аж до позбавлення посягаючого життя. (Посилання на постанову: http://reyestr.court.gov.ua/Review/73758539)

 

Нагадуємо: