Новий космічний телескоп “Вебба” досяг запланованої орбіти (ФОТО)

Телескоп

  Космічний телескоп НАСА імені Джеймса Вебба, який має надати світу раніше невідомі моменти ранньої стадії розвитку Всесвіту, у понеділок, 24 січня 2022 року, досяг запланованої орбіти на відстані майже 2 мільйона кілометрів від Землі. Про це пише Reuters.

 

  Космічний телескоп “Вебба”, перебуваючи на орбіті навколо Сонця, має замінити космічний телескоп “Хаббл“, який на навколоземній орбіті пропрацював вже понад 30 років.

 

  Вчені сподіваються, що телескоп “Вебба” дасть багато нової інформації про розвиток Всесвіту.

 

  Через місяць після запуску завдяки останньому маневру з коригування курсу, який було виконано завдяки бортовим ракетним двигунам, космічний телескоп “Вебба” досяг місця свого остаточного призначення в точці орбітальної стабільності між Землею та Сонцем, відомою як точка Лагранжа L2.

 

  Пристроями для маневрування керували інженерами управління польотами в Науковому інституті космічного телескопа в Балтіморі, а наземна команда використовувала радіосигнали для підтвердження того, що телескоп “Вебба” успішно зайняв своє місце на орбітальній петлі навколо точки L2.

 

Точки Лагранжа

  Надалі  телескоп “Вебба” рухатиметься за спеціальною траєкторією «гало», постійно орієнтуючись на Землю. Таке обертання навколо Сонця в тандемі забезпечить безперервний радіозв’язок наземних служб із телескопом. Для порівняння: космічний телескоп Хаббл, обертається навколо Землі на відстані 340 миль (547 км), то входячи та виходячи з тіні планети кожні 90 хвилин, що не завжди дозволяє уважно роздивитись усі цікаві моменти.

 

Ніка Кудріна, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”