No war in Ukraine – заявивив український скелетоніст Владислав Гераскевич на Олімпіаді в Пекіні

  Спортсмен олімпійської збірної України зі скелетону Владислав Гераскевич після завершення третього етапу змагань на Олімпійських іграх у Пекіні, 11 лютого 2022, не промовивши жодного слова, розгорнув перед камерами напис «No war in Ukraine»В Україні немає війни”.

 

  Своїм вчинком 23-річний спорсмен-нікопольчанин спробував звернути увагу світової спільноти на досить напружену ситуацію, яка склалася зараз на кордоні України з Російською Федерацією.

 

  «Це моя позиція, як і всі нормальні люди, я не хочу війни. Я хочу миру у своїй країні, і я хочу миру у світі, ніхто війни не хоче. Це моя позиція, я борюся за це, борюся за мир», – повідомив український скелетоніст Владислав Гераскевич журналістам.

 

  Спортсмен уникнув покарання після того, як “офіційні особи” заявили, що цей крок не порушує правила Олімпійських ігор щодо заборони протестів політичного характеру. У МОК заявили, що з огляду на такі правила, для Гераскевича не буде жодних наслідків.

 

  «Ми поговорили зі спортсменом. Це був загальний заклик до миру», – йдеться у заяві МОК. – Для МОК питання закрито. Але Міжнародний олімпійський комітет не хоче бачити політичних заяв на Олімпійських іграх, сказав директор з комунікацій МОК Марк Адамс.

 

  Російські ЗМІ переклали напис «No war in Ukraine» (“В Україні немає війни”), як “Нет войне на Украине”, а проросійські ЗМІ в Україні: – «Ні війні в Україні». Такі “особливості перекладу” необхідні російським пропагандистам для поширення наративів про те, що окупація військами РФ Кримського повіострова та частини Луганської і Донецької областей – це не результат агресії з боку РФії, а “внутрішнє протистояння” та “громадянська війна”.

 

   Нагадуємо, медальний залік на зимових на Олімпійських іграх у Пекіні сьогодні має наступний вигляд: