Компанії припиняють страхування літаків в небі України: сьогодні літак з острова Мадейра долетів тільки до Молдови (ВІДЕО)

  Найбільші світові страхові компанії попередили українських авіаперевізників про припинення страхування літаків в небі України  через ризик вторгнення військ РФії в Україну.

 

  Першою рішення страхових компаній відчула на собі українська авіакомпанія SkyUp. Власник одного з її літаків лізингодавець – резидент Ірландії – сьогодні вночі, 12 лютого  2022 року, повідомив авіакомпанію, яка перевозила авіапасажирів з острова Мадейра до Києва, про негайну заборону літаку на входження в повітряний простір України.

 

  Попри всі зусилля працівників авіакомпанії SkyUp, державних структур України, власник літака підтвердив категоричну відмову в той час, коли повітряне судно вже прямувало до Києва. В результаті літак з острова Мадейра із 175 пасажирами, о четвертій годині ранку, замість Києва був змушений приземлитися в столиці Молдови, м. Кишинів.

 

  Тільки через 8 годин перебування в аеропорту столиці Молдови, перевізник зміг організувати трансфер: пасажирів літака з острова Мадейра до Києва пересадили на автобуси і відправили «до місця кінцевого призначення».

 

  Речник МЗС Олег Ніколенко написав у  Twitter:

  “Ми робимо все можливе, щоб продовжувати виконувати рейси у штатному режимі, але не можемо ігнорувати вимоги лізингодавців. Ми тимчасово припинили продаж квитків на вильоти з 14 по 16 лютого 2022 року та очікуємо на вирішення ситуації”, – повідомив генеральний директор SkyUp Дмитро Сєроухов.

 

  В Міністерстві інфраструктури (МІУ) відреагували на цю ситуацію, запевнивши, що Україна не буде закривати свій повітряний простір. Більшість авіакомпаній продовжують операційну діяльність без жодних обмежень. Наразі 29 іноземних авіакомпаній виконують польоти в Україну з 34 країн Світу, заявили в МІУ.