Німецький кулемет MG-3 на службі у ЗСУ

  Сьогодні ЗСУ активно використовують у війні проти армії рфії не лише західну артилерію та протитанкове озброєння, а також і стрілецьке озброєння. В рамках партнерської допомоги країни НАТО передали для українських захисників нові штурмові гвинтівки та кулемети. Одним з цих зразків є німецький “Maschinengewehr 3”, більш відомий як “MG-3“.

  Він перебуває на озброєнні у близько 50 арміях та використовувався у понад 15 конфліктах. Прототип кулемета було випущено понад 50 років тому, але MG-3 і сьогодні залишається високоефективною та популярною зброєю. Тепер його використовують і українські воїни для знищення російських окупантів.

  Кулемет MG-3 має вагу 11,5 кг і 1225 мм завдовжки. Він використовує патрон 7,62×51mm (стандарт NATO ) який надає кулі початкову швидкість в 820 м/с.

  Кожен кулемет комплектується кількома змінними стволами, щоб вберегти ствол від деформації під час перегрівання. Їх потрібно змінювати через кожні 250 пострілів. Заміна ж ствола становить 5–8 секунд.

  Однією із головних особливостей цього кулемета є його надвисока швидкострільність – 1000-1200 пострілів за хвилину. Вповільнити її до 800-950 пострілів за хвилину можливо лише змінивши затвор на важчий з масою близько 900 грамів, проти штатного у 650 грамів. Прицільна дальність: до 1200 метрів (зі станком – до 1600 метрів).

  Крім того, передбачена можливість використання всіх трьох патронних стрічок, що застосовуються в арміях країн НАТО: DM 1, а також розсипних ланкових: німецької DM 13 та американської M13.

НАГАДУЄМО:

Прігожин відмовився виконувати наказ Шойгу