Нічого святого – рашисти обстрілюють Святогірську Лавру

  Мирні жителі, які сподівалися на те, що росіяни не будуть обстрілювати Святогірську Лавру, через обстріли рашистів опинилися в пастці. Україна зараз працює над встановленням режиму припиненням вогню та організацією гуманітарного коридору до Святогірської Лаври. Про це повідомила пресслужба ГУР.

 

  На сьогодні Святогірська Лавра,  яка знаходиться на правому березі річки Сіверський Донець, піддається постійним артилерійським обстрілам з боку рашистів.

 

  На території Лаври намагалися знайти прихисток близько 600 людей. Це паломники та місцеві мешканці, які сподівались, що православні росіяни не будуть обстрілювати православну святиню.

 

  Значна частина паломників прибула на прощу ще до початку бойових дій. В подальшому, через активні бойові дії, люди не встигли виїхати в безпечне місце і після посилення обстрілів звернулись з проханням про організацію безпечного коридору для евакуації.

 

  На початку червня в селі Тетянівка Донецької області через обстріл рашистів згорів дерев’яний Всіхсвятський скит Свято-Успенської Святогірської лаври. «Четвертого червня 2022 року внаслідок бойових дій сталася масштабна пожежа на території Всіхсвятського скиту Свято-Успенської Святогірської Лаври. Полум’я повністю охопило головний храм обителі», – повідомив інформаційно-просвітницький відділ Української православної церкви (УПЦ).

 

  Офіцер 95-ої десантно-штурмової бригади ЗСУ Юрій Кочевенко, який першим опублікував фото палаючого скиту Святогірської Лаври, стверджує, що він загорівся не просто від “бойових дій”, а саме від обстрілів з боку рашистів.

 

На зображенні може бути: на відкритому повітрі
“…масштабна пожежа на території Всіхсвятського скиту Свято-Успенської Святогірської Лаври. Полум’я повністю охопило головний храм обителі”.

  01 червня територію Святогірської Лаври знову з артилерії обстріляли російські окупанти. Тоді в результаті обстрілу загинули архімандрит Галактіон, монах Аристоклій та монахиня Варвара. Кілька священників отримали важкі поранення.

 

   Сьогодні, крім паломників і біженців, на території обителі знаходяться  близько 100 ченців, які відмовляються залишати територію Лаври. Частина з них, через поранення, вік та хвороби, знаходяться в стані, що унеможливлює евакуацію. Для них організовується доставка гуманітарних вантажів – їжі, води та медикаментів.