Невдала спецоперація призвела до знищення рашистами аеродрому на Кіровоградщині

  Внаслідок цілеспрямованого ракетного удару рашистів по аеродрому “Канатове” на Кіровоградщині 23 липня 2022 року загинув командир військової частини та отримали поранення 17 українських захисників. Також було повністю знищено два бойові винищувачі ПС ЗСУ, злітна смуга, техніка й будівлі зазнали значних пошкоджень, інформує СБУ.

  “Перемога має дуже багато родичів, ось тільки Поразка – сирота”, – стверджує народна приказка. Саме так сталося і цього разу: “… повідомлено про підозру військовослужбовцю, колишньому виконувачу обов’язків командира однієї із частин Сил спеціальних операції, Роману Червінському. Як свідчать матеріали слідства, його самовільні дії призвели до ракетного обстрілу ворогом аеродрому “Канатове” у Кіровоградській області влітку 2022 року”.

  За матеріалами справи, цей фігурант “разом з іншими особами” самовільно вирішили провести “спецоперацію” – заволодіти літаком повітряно-космічних сил рф. Російський пілот нібито погодився на пропозицію перейти на бік України і посадити на аеродромі лвтак СУ-34.

  В СБУ стверджують, що “спецоперація” проводилася попри заперечення “відомства” та без згоди (скоріше за все, письмової – прим. ред.) відповідних державних органів. У результаті ворог отримав дані про розміщення на аеродромі “Канатове” особового складу Повітряних сил ЗСУ та українських літаків. Це дало змогу рашистам завдати удару по летовищу.

  Підозра оголошена за ч.5 ст. 426-1 Кримінального кодексу України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень)”, – йдеться у повідомленні. Наразі розслідування триває. Вживаються комплексні заходи для притягнення усіх причетних до відповідальності.

  «На мою думку, негідник, дії якого призвели до смерті одного українського військового і поранення ще сімнадцяти, має понести заслужене покарання», – підкреслив Голова СБУ Василь Малюк.

НАГАДУЄМО:

Чиновники заподіяли шкоду ЗСУ майже на 12 мільйонів гривень