Не варто робити з Навального героя через його позицію по Криму

  Президент Чехії Мілош Земан закликав європейські країни не робити героя з російського опозиційного політика Олексія Навального і нагадав про деякі його висловлювання. Про це Президент Чехії сказав під час прес-конференції у Відні 10 червня 2021 року, повідомляє “Крим.Реаліі”.

 

  Мілош Земан наголосив, що європейцям не варто підтримувати Навального, бо він підтримав окупацію Криму РФією.

 

  “У своїх публічних виступах Навальний підтримував російських націоналістів. Він також досить толерантно і майже схвально висловлювався про деяких моментах минулого російської політики. Наприклад, про масові депортації. Ці факти треба знати і пам’ятати, щоб позбавити фігуру пана Навального від міфу”, – сказав Земан .

 

  За свою політичну кар’єру Олексій Навальний неодноразово висловлювався про Крим. В одному з інтерв’ю радіостанції “Ехо Москви”, яке відбулося через кілька місяців після того, як Москва оголосила про встановлення суверенітету над Кримом, ведучий поставив прямо запитаня: – Чий Крим?, на що Навальний відповів: “Крим – тих людей, хто живе в Криму , – і додав. – Крим залишиться частиною Росії і більше ніколи в найближчому майбутньому не стане частиною України “.

 

  Ближче до завершення бесіди Навальний сказав ту фразу, яка стала коронною і з якою і стала асоціюватися кримська позиція російського політика. Дослівно ця фраза звучала так: “Крим – це бутерброд з ковбасою, чи що, щоб його туди-сюди повертати? […] З точки зору політики і відновлення справедливості, то, що потрібно зробити зараз в Криму, це провести нормальний референдум. Чи не такий, як був, а нормальний “, – заявив Навальний.

 

  З 2017 року позиція Навального по Криму дещо змінилася. Він став заявляти, що “не бачить вирішення кримської проблеми”, оскільки за останній час жоден територіальний конфлікт (у Світі – ред.) так і не було вирішено”.

 

Нагадуємо: