Наступне вторгення російських військ в Україну може відбутися до Нового року

  Керівники розвідки Великої Британії попередили міністрів про “дуже реальну можливість” наступного вторгнення російських війск в Україну напередодні католицького Різдва. Так як Путін полюбляє підлаштовувати свої дії під якісь визначні історичні події ця дата може бути обрана через те, що збігається із 42-ою річницею вторгнення військ СРСР в Афганістан. Про це пише УНН з посиланням на Daily Star

 

  За оцінками розвідок країн Заходу, на кордоні з Україною вже зосереджено близько 100 тисяч російських військових, а також там знаходяться танки і артилерія. У Вашингтоні вважають, що до кінця січня 2022 року кількість російських військовослужбовців на російсько- українському кордоні зросте до 175 тис осіб.

 

  Попри це Росія постійно і послідовно заперечує плани наступного вторгнення в Україну. В Кремлі заявляють, що переміщення військ на території РФії нікого не повинно турбувати, бо вони спрямовані на захист “своєї національної безпеки”.

 

  За данимим Daily Star, “сила вторгнення” складається з тисяч сухопутних військ, танків, ударних гелікоптерів, артилерійських і зенітних полків.

 

  Видання пише, що міністерство оборони і міністерство закордонних справ відмовилися коментувати, які дії Велика Британія може вжити у разі російського вторгнення до України.

 

  Колишній командувач в Афганістані полковник Річард Кемп заявив: “Немає можливості прямого військового втручання Великої Британії, НАТО чи США у разі нападу Росії на Україну. Найімовірніший варіант – дипломатичні та економічні санкції”.

 

  “Мрія Володимира Путіна повернути територію, яка колись належала СРСР, майже напевно закінчиться військовим конфліктом, а з американськими силами, які присягнули підтримувати Україну, протистояння наддержав здається майже неминучим”, – підкреслює Daily Star.

 

  У Кремлі обіцяють зменшити градус напруги на російсько-українському кордоні у випадку надання Росії “гарантій”. Москва постійно намагається нав’язати Заходу ідею розглядати Україну, не як суб’єкт міжнародної політики, а як якусь територію, приналежність якої може виступати розмінною монетою під час “політичних торгів”.

 

  Москва вимагає від країн Заходу назавжди заборонити Україні вступ до НАТО; на території України НАТО не повинно мати постійних сил чи інфраструктури, а на неподалік російсько-українського кордону країни альянсу не мають права проводити військові навчання.

 

  В НАТО відповіли, що Північноатлантичний альянс захищає своїх членів і не загрожує та не збирається нападати на РФію. Крім того, в НАТО наголосили на тому, що розглядають Україну не як об’єкт, а як суб’єкт міжнародної політики. Тому Україна, як суверенна держава, має право приймати свої власні рішення стосовно того з ким товаришувати. І саме через це НАТО не може надати Росії жодних гарантій щодо “поведінки Києва”.