Відключення Росії від SWIFT малоймовірне, але країна переживе – Андрій Костін

  Голова російського банку “ВТБ” Андрій Костін прокментував на можливість відключення Росії від платіжної системи SWIFT у разі нової агресії щодо України. На його думку, такий сценарій малоймовірний, але країна “переживе”. Про це повідомило російське агентство “ТАСС”.

 

  За словами Костіна, відключення Росії від SWIFT буде серйозним кроком з боку Заходу. “Звісно, виживемо, безумовно. Але я не думаю, що до цього дійде. Це був би дуже серйозний захід, недружній – це мало сказати”, – сказав він.

 

  SWIFT – міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів. До цієї системи підключені найбільші організації майже у всіх країнах світу. У разі повномасштабного нападу Росії на Україну в Євросоюзі планують відключити найбільші російські банки від системи SWIFT.

 

  За даними американського видання Bloomberg, на Заході вважають відключення Росії від SWIFT є  “вкрай проблематичним”.  Воно може спричинити порушення роботи світових ринків енергоносіїв та інших товарів російського експорту.

 

  Ще одним предметом занепокоєння є перспектива того, що президент РФ Володимир Путін може припинити експорт газу – Росія забезпечує близько 40% поставок до Європи – на тлі зростання цін на енергоносії.