Напередодні переговорів Макрона-Меркель-Путіна спостерігалась надзвичайна активність російської авіації біля кордонів Євросоюзу

  29 березня 2021 року, за кілька годин перехоплювачі НАТО десять разів піднімалися в повітря «для супроводу» то російських бомбардувальників, то російськихі винищувачів в різних районах Європи. Про це пише прес-служба Північноатлантичного альянсу.

 

  Як висловилися в НАТО, 29 березня був “незвичайний пік” польотів бойової авіації геополітичного супротивника над Північною Атлантикою, Північним, Чорним і Балтійським морями. В цілому винищувачі Альянсу менш ніж за шість годин перехопили шість різних груп російських військових літаків поблизу повітряного простору НАТО.

 

  Італійський винищувач перехопив російський морський патрульний літак Іл-38, якого ескортували винищувачі над Балтійським морем. F-16 Норвегії перехопили два бомбардувальники Ту-95. Росіяни продовжили політ на південь над Північним морем, що змусило Британію і Бельгію підняти в повітря F-16 і “Тайфуни”. Пізніше в той же день норвезькі перехоплювачі супроводили над міжнародними водами два бомбардувальники Ту-160. Радари Альянсу потім засікли ще три військові літаки РФ у повітряного простору НАТО, після чого були підняті турецькі, румунські та болгарські винищувачі. Росіян відстежували до тих пір, поки вони не «пішли додому».

 

Нагадуємо: