На українську станцію Академік Вернадський прийшла справжня антарктична зима (ФОТО)

  10 серпня 2021 року на станції «Академік Вернадський» почалася справжня зима: острів Галіндез, де і розташована наукова станція, накрила сильна завірюха з рекордною для цієї пори року швидкістю вітру – 33,2 м/с. Висота снігового покриву подекуди сягнула двох метрів. А за вологості повітря в 86%, температура -12 С° відчувається майже як -38 С°

 

  Всю ніч керівник станції Богдан Гаврилюк з дизелістом Олександром Книжатком та механіком Олександром Милашевським, по черзі розгрібали кучугури біля станції. Також було вимкнено дечку апаратуру, підготовано до запуску запасний дизель-генератор та встановлено аварійне освітлення.

 

  «Ми вийшли чистити сніг, але згодом, за секунди, нас накрило, і ми не бачили одне одного на відстані 6-7 метрів. Просто здувало з ніг!», – написав на своїй сторінці кухар Артем Ігнатенкo.

 

  Але ще місяць тому  неподалік станції «Академік Вернадський», на різних островах в радіусі 20 км від станції, бавилися сотні і тисячі «відпочиваючих» субантарктических пінгвінів (дженту) або пінгвінів Аделі.

 

  Пінгвіни біля станції в 2021 році з’являються хвилями. За словами біолога 26-й антарктичної експедиції Оксани Савенко, схоже, що до них приєднуються мігранти з південніших районів, де погодні умови стають несприятливими.

 

  Українські науковці помітили, що перед тим, як зіпсувалася погода, над “Вернадським” спостерігалися досить цікаві атмосферні явища.

 

  Метеорологи 26-ої УАЕ зафіксували в небі над горами багато хмар, які мають специфічну форму та яскравий білий колір, іноді з різнокольоровим сяянням.

 

  Таке враження може бути й тому, що хмари, які передували зміні погоди, зазвичай розташовані на небі окремо від будь-яких інших груп хмар. Такі хмари не рухаються небом, а неначе “зависають” в одній точці. Товщина таких хмар може становити лише 500 м, а в ширину вони можуть бути від кількох до 10-20 км. Такі хмари найчастіше знаходяться на висоті від 2 км до 4 км в полярних регіонах і до 8 км у більш теплих широтах. Вони належать до родини висококупчастих хмар, які самі по собі ніяк не впливають на зміну погоди і вкрай рідко дають опади. Однак їхня поява зазвичай “віщує” майбутнє погіршення погоди, зокрема, наближення холодного атмосферного фронту або переміщення холодних повітряних мас з віддалених районів.

 

Саме таке скупчення хмар і відбулося на “Вернадському” перед тим, як прийшла жахлива негода.

 

Фото: Олександр Афтенюк, Денис Пишняк

 

Нагадуємо: