На Сумщині ветерани відстоюють своє право на землю

На території Недригайлівської ОТГ вже кілька місяців місцеві депутати не затверджують рішення про погодження земельних ділянок для ветеранів російсько-української війни. Учасники бойових дій мають на руках розроблену документацію на землю, проте місцева влада ігнорує їх законні права. 14 червня учасники бойових дій і родичі загиблих бійців прийшли на засідання сесії Недригайлівської селищної ради вимагати від депутатів затвердити рішення про виділення землі.



Про це повідомляє Суспільне Суми. 



Учасники АТО/ООС та члени сімей загиблих на війні понад рік виготовляли проектні розробки документації на земельні ділянки та заплатили за ці документи гроші. Паї для ветеранів знаходяться на території селищ Терни та Курмани, проте депутати місцевої ОТГ просто ігнорують наявні документи. 

 

“Недригайлівській очільник ОТГ не викидує ці проекти на розгляд земельної комісії. Відповідно вже пройшло три місяці, що порушує норми земельного кодексу. Відповідно ці проекти не розглянуті, ось ми приїхали підтримати родини загиблих в отриманні злополучної цієї землі”, – каже  голова Сумської обласної спілки інвалідів війни, учасників АТО та ООС Олександр Солоніков.



Голова місцевої раді Костянтин Волков стверджує, що “жодного дозволу на виготовлення технічної документації не надавалось”. 



“Через декілька місяців до нас прийшли проекти на затвердження, але у нас є лист про те, що дозволи на технічну документацію не надавалися, і ми передали ці матеріали в прокуратуру для того, щоб вияснили, чи це підробка документів, чи надавалися. Прийде відповідь з прокуратури – ми виносимо їх на сесію”, – говорить Волков. 



Його слова заперечує член земельної комісії, депутат Олександр Кушніренко, який перебуває на посаді начальника районного відділу геокадастру. 



“Готові абсолютно, адже я сам ці проекти погоджував, тому що такі в мене посадові обов’язки – погодження проектів землеустрою. Я їх бачив, ці проекти, вони розроблені відповідно до наказів Головного управління Держгеокадастру, пройшли всі свої етапи, погодження територіальне, і на сьогодні просто потребують затвердження”, – розповів він.

 

Родичі учасників АТО не виключають, що їхні землі можуть передати іншим людям. Відтак, збираються приїздити на кожне засідання сесії, допоки депутати не погодять виділення їм ділянок.