На Росії вирішили створити спецвідділ для боротьби з “фальсифікаторами історії”

На Росії створено окрему структуру в Слідчому комітеті Російської Федерації, яка відтепер буде займатися кримінальними справами щодо “фальсифікації історії і реабілітації нацизму”.

 

Про це повідомляється на сайті відомства.

 

Нове відділення працюватиме в складі управління з розслідування злочинів минулих років, яке входить до Головного слідчого управління Слідчого комітету.

 

“Робота підрозділу буде спрямована не тільки на встановлення винних у скоєнні злочинів у роки війни і реалізацію таким чином принципу невідворотності покарання, а також (УВАГА!) запобігання спотворення історичних фактів”, — повідомили в СК.

 

Стаття 354.1 “Реабілітація нацизму” з’явилася в кримінальному кодексі РФії 05 травня 2014 року. Вона передбачає покарання за заперечення фактів, встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу, схвалення злочинів, встановлених зазначеним вироком, а також (УВАГА!) за публічне поширення завідомо неправдивих відомостей про діяльність СРСР в роки Другої світової війни.

 

Відповідно санкції за нею для громадян — штраф до 300 тисяч «дерев’яних» або позбавлення волі на строк до трьох років. Для посадових осіб максимальна сума штрафу підвищена до 500 тисяч, а граничний термін ув’язнення — до п’яти років.

 

Незрозуміло тільки одне: хто і як має визначати «неправдивих відомостей про діяльність СРСР»? Фактично створення даного органу повністю забороняє нормальну дослідницьку діяльність періоду «Другої Світової війни» в Російський Федерації через загрозу дослідникам бути покараними за оприлюднення фактів, які російські чиновники на свій розсуд можуть сприйняти як «неправдиві».

 

І тут все набагато серйозніше, ніж здається. Першу справу за цією статтею вже було порушено в травні 2015 року в Астраханській області стосовно 16-річного підлітка, який розмістив на своїй сторінці в соцмережах фото німецьких солдатів часів Другої світової війни і залишив під знімком коментар, в якому в позитивному ключі висловився про вторгнення Німеччини в Польщу 01 вересня 1939 року.

 

Отже – ніякої дискусії! Або говори «як правильно», або за грати!