Дії протестувальників були рішучими та безкомпромісними: «влада» цього разу «вчасно зрозуміла»…

Тристороння контактна група з мирного врегулювання ситуації на сході України під керівництвом екс-президента Леоніда Кравчука домовилась про інспектування 10 вересня українських позицій в районі повернутого в середині 2018 року під контроль України селища Шуми. При цьому двоє членів групи – Денис Казанський та Сергій Гармаш на зустріч ТКГ, де приймалося рішення, запрошені не були.

 

Формально цю перевірку мала проводити ОБСЄ, але, як стало відомо, позиції українських військ мав «інспектувати» російський генерал-майор Руслан Якубов (справжнє прізвище Вахітов), який з 2017 року очолює так зване «представництво ДНР в СЦКК».

 

Ця інформація сколихнула військових, ветеранів АТО та патріотично налаштованих активістів, адже допуск російського військового злочинця на українські позиції сприймається не інакше, як зрада та образа українських військових. І вже о 13.30 блок-пост, до якого під’їхали декілька військових автівок та машина ОБСЄ для перетину «лінії розмежування», заблокували місцеві патріоти. Жінки розгорнули довгі червоні простирадла та перекрили ними дорогу. Через годину безрезультатного стояння машини повернулися на свої позиції.

 

Валерій Маринець (позивний «Хромий») з обуренням прокоментував: «Тут навіть аеророзвідка заборонена, а сюди допускають на позиції цілого генерала…» При цьому ветеран в цілому позитивно оцінив необхідність роботи ТКГ, але за умови залучення патріотично налаштованих військових.

 

«Яке інспектування може бути ворогом нашої землі? Як взагалі могли допустити до перемовин того, хто «здав» ядерну зброю України?» – обурюється колишній ВО командира 90го окремого аеромобільно-десантного батальйону Віталій Баранов, друже «Біба».

 

Рух Ветеранів України, найбільша асоціація ветеранських та волонтерських громадських об’єднань, заявила однозначну позицію щодо припинення таких «інспекцій» позицій наших захисників.

 

За 20 хвилин після призначеного часу «інспекцію» було відмінено.

 

Але такі дії ТКГ, що напевно були погоджені із керівництвом держави, не могли не обурити спільноту патріотів та ветеранів АТО. Надвечір 10 вересня 2020 року біля Офісу президента та заміської президентської резиденції відбулися акції, на яких патріотична громадськість висловила принципову позицію про недопущення зрадницьких дій.

 

Дії протестувальників були рішучими та безкомпромісними. І немає сумніву, що влада їх почула, дала «задню» і надалі буде обережнішою у «компромісах» з ворогом.

 

Дмитро Гутман, блогер – спеціально для “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”