На Міжнародну космічну станцію прибув новий екіпаж (ФОТО)

  Ракета-носій “Союз-2.1а” з пілотованим кораблем “Союз МС-18” сьогодні, 09 квітеня 2021 року,, о 10:42 за київським часом, стартувала з космодрому Байконур, розташованого в Казахстані. До складу екіпажу увійшли космонавти “Роскосмосу” Олег Новицький, Петро Дубров та астронавт NASA Марк Ванді Хай.

 

  О 14:07 за київським часом, пілотований корабель “Союз МС-18” зістикувався з з модулем “Рассвєт” міжнародної орбітальної космічної станції. Підйом до МКС пілотованого корабля пройшов по надкороткій двохвитковій схемі і зайняв 03 години 25 хвилин. Зазвичай політ кораблів “Союз” до МКС займає близько шести годин.

 

  Тепер екіпаж МКС складається з космонавтів “Роскосмосу” Сергія Рижикова і Сергія Кудь-Сверчкова, астронавта NASA Кетлін Рубінс, а також прибулих 17 листопада 2020 року на станцію на новітньому американському пілотованому кораблі Crew Dragon компанії SpaceX американських астронавтів Майкла Хопкінса, Віктора Гловера, Шеннон Уокер і астронавта Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) Соїті Ногуті.

 

Запланована тривалість польоту прибула на МКС експедиції складе 191 добу.

 

  За словами начальника Центру підготовки космонавтів Павла Власова командир експедиції Новицький повернеться на Землю в жовтні 2021 року, а Ванді Хай і Дубров залишаться на МКС на більш тривалий термін.

 

  Екіпаж має виконати два виходи у відкритий космос для прийому нового багатофункціонального лабораторного модуля (МЛМ) “Наука”, старт якого запланований на липень 2021 року. Також програма польоту передбачає проведення близько 50 наукових експериментів.

 

  Як повідомляли ЗМІ, корабель “Союз МС-18” доставить на МКС прилад для пошуку місць витоку повітря. За словами бортінженера корабля Дуброва, нових інструментів для герметизації тріщин на МКС наступного екіпажу не знадобиться, “на борту є все необхідне”.

 

Нагадуємо: