Yutu-2 на Місяці знайшов скляні кулі правильної форми

  Китайський місяцехід Yutu-2 зробив незвичайне відкриття: на звороті боці Місяця він знайшов дві маленькі сфери правильної форми з напівпрозорого скла. Вони можуть зберігати інформацію про історію нашого супутника, включаючи склад мантії та удари астероїдів, повідомляє Science Alert.

 

  Скло на Місяці утворюється, коли силікатний матеріал зазнає впливу високої температури. В історії розвитку Місяця був бурхливий вулканізм, що призвів до викидів вулканічного скла. Удари метеоритів також спричиняють сильне нагрівання місячних ґрунтів, що призводить до утворення скла.

 

  Знайдені кульки мають розмір від 15 до 25 мм у діаметрі. Їх помітили поблизу свіжих ударних кратерів.

 

  Об’єкти можуть бути місячним еквівалентом земних тектитів – скляних предметів, схожих на гальку, які утворюються, коли земний матеріал плавиться в умовах високої температури, підлітає вгору, твердне і набуває обтічної форми, коли падає назад на землю.

 

  Вчені вважають, що таких глобул має бути багато на місячному нагір’ї, вони збираються відправити туди місію для відбору проб, щоб вивчити ранню історію зіткнень космічних тіл із Місяцем.