На Харківщині ветерани можуть отримати послугу безоплатного зубопротезування у 6 закладах

НСЗУ спільно з Міністерством охорони здоров’я запустили пілотний проєкт із зубопротезування для військовослужбовців та ветеранів. У Харківській області послугу надали вже 20 пацієнтам, передає Iнфосiті.

“З 1 квітня 2024 Національна служба здоров’я України розпочала оплачувати послуги з зубопротезування для окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Послугу можуть отримувати учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, військовослужбовці. Це – пілотний проєкт, на його фінансування з державного бюджету виділено 750 млн грн. Наразі в країні вже 77 надавачів медичних послуг мають підписаний договір з НСЗУ на зубопротезування, з них 6 – у Харківській області”, – повідомила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

На Харківщині контракт з НСЗУ вже мають:

  • Харківський національний медичний університет,
  • міська стоматологічна поліклініка №4,
  • міська стоматологічна поліклініка №6,
  • міська стоматологічна поліклініка №2,
  • міська стоматологічна поліклініка №8,
  • міська стоматологічна поліклініка №5.

Тариф на медичну послугу складає 2765 грн, до якого застосовуються коригувальні коефіцієнти. Гранична вартість наданих медичних послуг одному пацієнту – 14984 грн. Пацієнт може скористатися послугою один раз протягом року, лікування для нього є безоплатним.

Як отримати послугу

Для отримання послуги необхідне направлення від лікаря-стоматолога, а також заява в довільній формі (про отримання послуги за пілотним проєктом вперше) з наданням копій документів з пред’явленням їх в оригіналі: паспорт громадянина України; облікова картка платника податків; посвідчення (учасника бойових дій/особи з інвалідністю внаслідок війни/посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу).

Військовослужбовці, які не перебувають у відпустці, також мають отримати направлення від командира військової частини, а потім звернутися до лікаря, який надасть направлення на зубопротезування.

Знайти медзаклад, який надає безоплатні послуги із зубопротезування можна на дашборді “Надавачі медпослуг за напрямом зубопротезування” на сайті НСЗУ: https://cutt.ly/6ewn2q7i. Або за номером контакт-центру 16-77.