Мовним скандалом в школі №11 міста Дніпра зацікавився уповноважений із захисту української мови

  Уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь написав офіційне звернення до Міністерства оборони України з метою почати службове розслідування стосовно «мовного скандалу», яки стався в ЗОШ №11 м.Дніпра.

 

  Мовний скандал спровокували представники військових вузів, які на минулому тижні завітали до школи агітувати майбутніх абітурієнтів вступати до їхнії «вишів». Але спілкуватися зі школярами офіцери вирішили російською мовою. Одинадцятикласник попросив гостей говорити українською, через що ситуація загострилася.

 

  Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до Міністра оборони України Андрія Тарана стосовно ситуації, яка склалася. Про це повідомляє пресслужба Уповноважено із захисту державної мови.

 

“Ми надіслали звернення до Міністра оборони Андрія Тарана з вимогою надати роз’яснення, що насправді відбулося в закладі освіти міста Дніпра та провести службове розслідування стосовно ситуації, яка сталася за участі військовослужбовців ЗСУ”, – йдеться у повідомленні.

 

  Уповноважений зауважив, що протягом останніх декількох місяців на адресу Міністерства оборони було надіслано кілька листів-роз’яснень, в який спосіб імплементується мовне законодавство в Збройних Силах України.

 

“І з вуст тих людей, хто безпосередньо захищає національні інтереси, відстоює територіальну цілісність нашої держави і державну мову, хотілось би почути відповідь, чому офіцер фактично в принизливій формі дозволив собі цькувати старшокласника за прохання говорити українською”, – наголосив він.

 

 Уповноважений сподівається, що Міністерство оборони оперативно відреагує і надасть пояснення щодо ситуації із офіцерами.

 

Нагадуємо: