Москва не зможе здійснити повноцінну зернову блокаду України

   Кілька останніх подій та загальний аналіз ситуації навколо трансптних шляхів у західній частині Чорного моря вказує на те, що доблесниому ЧФ рф не під силу організувати повноцінну блокаду морських портів України.

  В ніч на 30 липня 2023 року три цивільні судна – AMS 1 (Ізраїль), SAHIN 2 (Греція) та YILMAZ KAPTAN (Туреччина/Грузія) пройшли чорноморські протоки і попрямували в українські порти. Ізраїльський корабель Ams1, наплювавши на всі російські погрози, увійшов в українську гілку Дунаю і попрямував до Рені.  Починаючи свою подорож з Ашдоду (Ізраїль), він від самого початку подорожі чітко вказав пункт призначення – Україна, і перетнув Чорне море до дельти Дунаю прямим курсом (навпростець).

  Безпеку проходу AMS 1 забезпечував американський протикорабельний літак P8 (його доправляють у небі над Румунією) та розвідувальний безпілотник RQ-4B Global Hawk із позивним FORTE12.

  За ізраїльським кораблем до українських зернових терміналів у дельті Дунаю прибули кораблі, що належать грецькій та турецько-грузинській компаніям, повідомило Forbes. За їхнім проходом спостерігали 4 розвідувальні літаки НАТО.

  В Одеській ОВА кажуть, що це був не прорив зернової блокади, а кораблі «застрягли» поблизу дунайських портів в той час, коли росія почала погрожувати повним блокуванням акваторії Чорного моря. Станом на  21:40 (за київським часом) 31.07.2023 на якірній стоянці на південь-пвденний захід від острову Зміїний, переважно в територіальних водах Румунії, перебувало 16 “проривателів блокади”. Деякі з них прийшли туди досить давно. Ще кілька зараз на підході від Босфора.

  Вони не вважають себе героями і “проривателями” – це просто нормальні моряки, що роблять свою роботу. А  українські та румунські лоцмани, портовики та ВМСУ зроблять все, що потрібно  без зайвого галасу.

  Блокада – це коли військові кораблі у різний спосіб заважають проходу суден:  вимагають зупинитися, повернути назад, проводять осмотри, інші дії. З останніх новин відомо, що рашисти обмежилося погрозами по рації на дуже поганому англійському і повідомленнями про замінування.

  До дунайських портів цей термін взагалі не дуже доречний – і це вже не блокада!

  Крім того 25.07.2023 – через 7 днів після припинення участі РФії  в “зерновій угоді”, МО Росії заявило про нічну атаку двома  безпілотними брандерами-дронами рашистського військовго корабеля «Сергей Котов». Ця посудина виконувала завдання Кремля щодо «контролю судноплавства» у південно-західній частині Чорного моря – за 370 кілометрів від Севастополя і за 130 км від протоки Босфор.  Це, до речі, це вже виключна морська економічна зона Туреччини. 

  Сьогодні у Міноборони рф повідомили, що вніч проти 1 серпня була спроба ЗСУ атакувати морськими дронами-брандерами російські військові катери «Сергій Кротов» та «Василь Биков». 

  Раніше  було ще 2 таких атаки: 11.06.2023р  надводні безпілотні дрони-брандери  атакували розвідувальний корабель “Приазов’я” ЧФ РФ в 300 км від Севастополя, приблизно в 200 км від Босфору, а 24.05.2023 р. надводні безпілотні дрони-брандери  атакували російський розвідувальний корабель ЧФ РФ «Іван Хурс» (базується в Севастополі), який точно  “отримав влучання”.

Українські надводні безпілотні дрони-брандери 

  Варто також зазначити, що Україна та Хорватія за підсумками переговорів у Києві домовилися про використання хорватських портів для експорту українського зерна, повідомили в МЗС України. “Ми домовилися про можливість використання хорватських портів на Дунаї та в Адріатичному морі для транспортування українського зерна. Зараз ми працюватимемо над тим, щоб прокласти якомога ефективніші маршрути до цих портів та максимально скористатися цією можливістю”, – наводить прес-служба МЗС слова міністра Куліби.

  Разом з тим внаслідок обстрілів окупанти знищили в Україні 180 тисяч тонн зерна за останні дев’ять днів.

 З усього вищевикладеного можемо зробити висновок – поведінка Москви була повністю передбачувана ще рік тому. Київ правильно зробив, що відмовився підписувати будь-які угоди, де міг бути “підпис Москви”. Росія вийшла із “Зернової Угоди” з Туреччиною і ООН, а не з Україною. І на цьому, чомусь мало хто акитнує увагу.

  Від самого початку було зрозуміло, що домовленості “Стамбул-1” -це на короткий час. І те, що так героїчно намагається робити українська влада – це потрібно було робити ще в умовах дії так званої “Зернової Угоди”, а не в авральному порядку зараз.

  Не зважаючи на наявність десятка військових посудин у росіян у Чорному морі, вони не зможуть організувати повноцінну блокаду українських портів. Але вони можуть ускладнити судноплавство та продовжити руйнувати інфраструктуру портів. І з цим Україна має щось робити прямо зараз

Олександр Вікторович, “НОВА: новини ветеранів”. 

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 524 доба – огляд подій на фронті