В рамках планового патрулювання та здійснення контролю за дотриманням законодавства України в її територіальному морі, прилеглій та виключній (морській) економічній зоні тактичною групою катерів та кораблями Морської охорони «Григорій Куроп’ятников» (на фото) та «Павло Державін» за підтримки прикордонної авіації обстежено, в тому числі райони прилеглі до лінії розмежування з ТОТУ і райони газоконденсатних родовищ.
Протягом кількаденного перебування в морі корабельно-катерним складом пройдено близько 1000 морських миль. На площі у понад 6 000 кв. миль забезпечено безпеку судноплавства цивільних суден, проведено заходи з контролю дотримання суднами екологічного законодавства, недопущення забруднення навколишнього середовища під час здійснення суднових та інших дозволених видів робіт в морі. А також проведено обстеження районів імовірної браконьєрської діяльності.
Виявлено 145 суден, опитано понад десяток суден закордонного та прибережного плавання. При цьому продовжується відстеження обстановки і щодо протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції. Огляди суден здійснено із суворим дотриманням відповідних заходів безпеки. Хворих не виявлено, зараження персоналу Морської охорони не допущено.
Традиційно, в районі газоконденсатних родовищ виявлено присутність кораблів ЧФ РФ, при чому на тих, що ближче до ТОТУ, службу несуть і кораблі Берегової охорони ПС ФСБ РФ. Окрім охорони газовидобувних об’єктів, боронять «самовстановлений» кордон.
На самопідйомних бурових установках наявні ознаки продовження виробничої діяльності. Всі матеріали узагальнено і передано до компетентних органів для відповідного реагування.
За планом виходу також відпрацьовано комплекс артилерійських стрільб, стрільб з крупнокаліберної та стрілецької зброї, заходи протидиверсійної оборони корабля в морі.
Відпрацювання навчальних вправ ускладнювали швидкозмінні погодні умови: засліплююче сонце змінювалось густою хмарністю, поривчастий вітер час від часу приносив дощ, хвилювання моря випробовувало на стійкість і екіпаж, і техніку. Але це лише додавало тієї самої складності, про яку говорять – важко у навчанні, легко у бою.
Завдання виконанні із загальною оцінкою «добре».
А зафіксованим фактам правопорушень надано правову оцінку.