Молдова і Україна опинилися з крок від аграрної війни

  Міністерство сільського господарства Молдови повідомило про плани приєднатися до рішення ЄС щодо введення тимчасової заборони імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику “українського походження”, дозволивши тільки їхній транзит. як це заявила раніше Румунія.

  Заявлено, що причиною такого рішення цього є залишок великої кількості зерна на складах та побоюванням молдовських фермерів у їх залишку до майбутнього врожаю, а також зменшенням внутрішнього експорту.

  “Кількість вітчизняного зерна на складах велика, що чинить тиск на фермерів. Вони турбуються, що не матимуть місця для нового врожаю. При цьому динаміка внутрішнього експорту зерна має тенденцію до зниження, зросли логістичні витрати та обвалилися ціни на міжнародних біржах. Нашим фермерам необхідно використати свої запаси зерна та готуватися до нового сільськогосподарського сезону”, – зазначив міністр сільського господарства Молдови Володимир Боля.

  Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – Торговий представник України Тарас Качка повідомив, що український уряд готовий реагувати на спробу обмежити експорт української агропродукції запровадженням повної заборони всього імпорту з Молдови. Варто зазначити, що Україна займає другу сходинку найбільших експортерів товарів в Молдову після Румунії, що становить 16,6% від загального експорту країни.

Міністр сільського господарства Молдови Володимир Боля (ліворуч) та Торговий представник України Тарас Качка (праворуч).

  “Ми повідомили Кишинів, що будь-яке обмеження з боку Молдови буде вважатися вкрай недружнім кроком і потягне за собою невідкладну заборону всього імпорту з Молдови”, — заявив заступник міністра.

  На завершення варто зазначити, що Молдова не є членом ЄС, де агробізнес країн-членів міцно сидить на дотаціях і субвенціях. Дружні заяви про обмеження експорту українського зерна були зроблені рядом країн ЄС напередодні посівної, скоріше за все, щоб отримати більше дотацій ніж завжди. Що змусило зробити подібну заяву міністра с/г Молдови – не зрозуміло. Можливо, він намагається ” у всьому” наслідувати свого колегу з Бухареста.

   Україна є значним вкладником в товарообіг молдовського ринку і подібні дії можуть дуже сильно вплинути на економіку Молдови. І відповідь з боку українського уряду буде рішуча. Тож “наслідувачам” варто  серйозно замислитися.

Юріс Шалтіс, НОВА: новини ветеранів.

НАГАДУЄМО:

Уряд Польщі тимчасово заборонить імпорт зерна з України, щоб допомогти своїм фермерам