Уряд Польщі тимчасово заборонить імпорт зерна з України, щоб допомогти своїм фермерам

  Уряд Польщі тимчасово заборонить імпорт зерна та інших продуктів харчування з України, оскільки прагне захистити польських фермерів, які втрачають величезні суми грошей через перенасичення ринку українським зерном. До списку заборонених продуктів потрапили зерно та мед.

  “Сьогодні уряд прийняв рішення про постанову, яка забороняє ввезення зерна, а також десятків інших видів продовольства до Польщі”, – сказав Лідер правлячої партії Польщі Ярослав Качинський на партійному з’їзді 15 квітня.

  Уряд оголосив, що заборона на імпорт триватиме до 30 червня. Регламент також включає заборону на імпорт цукру, яєць, м’яса, молока та інших молочних продуктів, а також фруктів і овочів.

  Качинський в суботу також оголосив про інші заходи, спрямовані на допомогу фермерам, включаючи збереження субсидій на добрива.

  Масове невдоволення фермерів відбувається напередодні виборів, які мають відбутися наприкінці цього року і є головним болем для правлячої консервативної партії Prawo i Sprawiedliwość, яка прагне залишитись при владі на третій термін. Опитування показують, що це найпопулярніша партія в країні, але вона може не отримати більшості в наступному парламенті.

  Їй протистоїть ультраправа партія «Конфедерація», яка поєднує лібертаріанські та націоналістичні погляди і деякі члени якої відверто симпатизують Росії. Під час опитувань партія в рейтингах вийшла на третє місце.

  Уряд Польщі намагався звинуватити ЄС у ситуації, що склалася. Але деякі профспілки та опозиційні політики звинувачують пов’язані з урядом компанії в тому, що вони спричиняють проблему, скуповуючи дешеве неякісне українське зерно, а потім продаючи його хлібо-макаронним заводам як високоякісну польську продукцію. Лідер протестуючих фермерів і голова групи «АгроУнія» Міхал Колодзейчак оцінив збитки фермерів до 10 млрд злотих ($2,3 млрд).

Нова стратегія Заходу в Україні – перемістити протистояння за стіл переговорів

  Фермери в сусідніх країнах також скаржаться на те, що українське зерно наповнює їхні країни та створює перенасичення, яке спричинило падіння цін – і змусило їх зазнати значних збитків.

  Румунські фермери протестують біля офісів Європейської комісії через ціни на зерно після напливу дешевого українського зерна в Бухаресті.

  “Зростаючий імпорт сільськогосподарської продукції з України викликає серйозні потрясіння на ринках наших країн, велику шкоду виробникам і соціальні заворушення”, – заявив цього тижня польський міністр сільського господарства Роберт Телус своїм колегам з Болгарії, Чехії, Румунії, Словаччини та Угорщини. Всі вони є членами Європейського Союзу, і він сказав, що блок повинен вжити термінових заходів з цього питання.

  Ситуація, що склалась є наслідком війни Росії проти України. Після того, як Росія заблокувала традиційні експортні морські проходи, Європейський Союз скасував мита на українське зерно, щоб полегшити його транспортування до Африки та на Близький Схід. Але більша його частина не попрямувала за призначенням, як це передбачалося планом ЄС.

Україна – неіснуюча країна у фінансовому плані, – Орбан знову зробив антиукраїнську заяву

  Міністерство аграрної політики та продовольства України заявило, що “шкодує про рішення польських колег”. “Польські фермери стикаються зі складною ситуацією, але ми підкреслюємо, що українські фермери стикаються з найскладнішою ситуацією”, – йдеться в повідомленні.

  Міністерство запропонувало найближчими днями укласти нову угоду, яка задовольнить обидві сторони. Міністри сільського господарства України та Польщі зустрінуться у понеділок для підписання угоди щодо подальшого експорту українського зерна, інформує  PAP.

  Очікується, що Роберт Телус та Микола Сольський офіційно оголосять про врегулювання питання про скорочення або тимчасове припинення постачання українського зерна до Польщі.

НАГАДУЄМО:

За підсумками переговорів Світ наблизився до нової великої війни