МОК збирається дозволити російським та білоруським спортсменам взяти участь в Олімпіаді

   28 березня 2023 року  виконавча рада Міжнародного олімпійського комітету проведе засідання, на якому буде обговорена участь російських та білоруських спортсменів в Олімпіаді. Про це йдеться на сайті МОК.

   «У перший день виконавча рада МОК обговорить висновки та розгляне відгуки з низки консультацій, проведених із членами МОК, Національними олімпійськими комітетами (НОК), Міжнародними федераціями (МФ) та представниками спортсменів на тему солідарності з Україною, санкцій проти росії та білорусі і статус спортсменів із цих країн», – йдеться в повідомленні.

  Заява президента Міжнародного Олімпійського Комітету Томаса Баха щодо можливості допуску російських та білоруських спортсменів до Олімпійських Ігор свідчить про те, що ймовірніше за все, представники держави-агресора та її дружньої країни братимуть участь в Олімпіаді. Таку думку висловив Олімпійський чемпіон та народний депутат Жан Беленюк.

  “Зараз ми маємо не дуже добрий прецедент з міжнародною федерацією фехтування, яка 2 тижні тому допустила представників росії та білорусі до міжнародних змагань. І як реакція зі сторони України – національна федерація з фехтування заявила про те, що вони будуть бойкотувати змагання, де будуть присутні представники рф та білорусі. Тобто, ми маємо ось таку реакцію. Якою має бути реакція, якщо будуть допущені всі федерації – наразі мені складно якимось чином коментувати”, – додав Беленюк.

НАГАДУЄМО:

 

Проти допуску росіян до участі в Олімпіаді-2024 виступила група із 35 країн