Мобілізація: види повісток і де їх можуть вручати

Повістку можуть вручити особисто в руки в будь-якому місці


  
  Законом не встановлено місце, де можна або не можна вручити повістку. Фактично, її можуть вручити особисто в руки в будь-якому місці — на вулиці, на блокпостах, на робочому місці. Про це про повідомляє сайт Я і закон.

 

  За правилами спочатку повинні встановити особу людини, а вже після цього вручають йому повістку. Тому у воєнний час документи повинні бути при собі завжди. І їх доведеться надавати для перевірки за першою вимогою уповноваженої особи.

 

Уповноважені особи це співробітники територіальних центрів, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. Також повістки можуть вручати посадові особи районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

 

Види повісток:

  • для уточнення облікових даних;
  • для проходження медкомісії;
  • призов на військову службу до ЗСУ;
  • прибути на призовну дільницю.

 

Чи можуть непідготовлених призваних бійців після вручення пвістки одразу відправити на передову?

 

  Якщо чоловік має бойовий досвід чи служив в армії, його можуть направляти до військових частин. Непідготовлені військовозобов’язані спочатку проходять через навчальні центри.

 

  В умовах війни підготовка рядового та сержантського складу у таких центрах проводиться за скороченими термінами – від 7 до 20 діб, пояснила Ганна Маляр. “Були такі ситуації, коли два тижні дали постріляти з автомата, і на цьому підготовка закінчилась. Це погано. Але регламентом не передбачено вимог, як має проводитись підготовка”.

 

  Проблема “непідготовлених” бійців більше стосується добровольчих формувань територіальних громад. “Більшість резервістів тероборони, які укладали контракт, уже з минулого року мали підготовку. Люди приходили у військові частини, проходили навчання. Відповідно, після оголошення воєнного стану вони повинні були зібратися в місці дислокації”, – пояснив Андрій Новак.