МКС: на російському модулі знову серйозні проблеми

Дві нові тріщини виявлені в перехідному відсіку російського модуля «Звєзда» на МКС. Фахівц  і припускають, що однією з можливих причин утворення дефектів є втома металу, з якого зроблений службовий модуль. Також, не виключають і версіюї удару, отриманого під час “різкого” стикування з кораблем «Союз» у вересні 2019 року.

 

Перші повідомлення про витік повітря на МКС з’явилися восени 2019 року. Навесні і влітку 2020 екіпаж намагався знайти місце витоку. Спершу була підозра, що воно знаходиться в американському сегменті станції. Щоб перевірити цю версію, весь міжнародний екіпаж на час закрився в російському житловому відсіку, перекривши доступ в інші модулі. Зрештою тільки в вересні 2020 року, через рік після виявлення витоку повітря, стало зрозуміло, що повітря витікає саме з російського модуля «Звєзда», а точніше, з його перехідного відсіку – перехідної камери зі стикувальним вузлом.

 

Тріщина виявилася такою маленькою, що члени попередньої екіпажу Анатолій Іванишин та Іван Вагнер довго її не могли знайти. Це вдалося зробити за допомогою частинок чаю зі звичайного чайного пакетика. Потік повітря почав затягувати їх до однієї зі стінок перехідної камери, вказав на місце розгермітизаціі. 17 листопада 2020 року було прийнято рішення заліпити виявлену тріщину латкою з гуми та алюмінієвої фольги. Роботу виконав космонавт Сергій Рижиков. Та падіння тиску не зупинилося. Не виключено, що розмір тріщини, потроху збільшується. Крім того, через деякий час космонавти виявили ще дві нові тріщини. 

 

А поки перехідна камера ізольована від модуля і тиск в ній тримається в межах норми – близько 730 мм ртутного стовпа. Критичним рівнем падіння тиску, при якому подальше перебування на станції для людини може спричинити проблеми, є 420 мм ртутного стовпа, що відповідає тиску на висоті 5,5 кілометрів.

 

Повільне витікання повітря змушує космонавтів додавати в атмосферу станції кисень із запасних баків. Оскільки в атмосфері Землі кисень становить лише 21 відсоток, а азот – 78%, то на черговому вантажному кораблі на станцію буде додатково доставлено азот для досягнення газового балансу.

 

А знайдені нові тріщини запропонували заклеїти своїм матеріалом американці.

 

Нагадуємо: