Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт владіміра путіна

  Судді Міжнародного кримінального суду підозрюють путіна у воєнному злочині — незаконній депортації населення, зокрема дітей. Також вони видали ордер на арешт уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової.

  Пйотр Гофманські, голова Міжнародного кримінального Суду, каже, що судді вирішили оголосити про це рішення публічно для запобігання подальшим воєнним злочинам.

  «Сьогодні 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав два ордери на арешт у зв’язку з ситуацією в Україні, на Володимира Путіна, президента російської федерації, та на на Марію Львову-Белову, уповноважену при президентові рф з прав дитини, які підозрюються у військових злочинах з депортації дітей з окупованих територій України на територію російської федерації. Депортація окупаційною владою людей з територій, на яких вони жили, заборонна міжнародним правом. Діти знаходяться під особливим захистом Женевської конвенції», – заявив голова Міжнародного кримінального Суду.

   Після иакої заяви путін фактично став “невиїзний” до тих країн, які визнають юрисдикцію Міжнародного Кримінального Суду (International Criminal Court). Якщо вони з’являться на території цих країн, то правоохоронні органи мають заарештувати путіна та Львову-Бєлову. 

  «Це означає, що за межами росії путіна мають заарештувати та передати до суду. А світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів», – поясннив генпрокурор України Андрій Костін.

  Путін став четвертим главою країни, ордер на арешт якого видав Міжнародний суд у Гаазі. Більшість його колег до суду не дожили…

  НАГАДУЄМО:

Китай не постачає зброю росії, але вона якимось чином там опиняється