Міністерство у справах ветеранів маніпулює цифрами працевлаштування учасників бойових дій

На цьому тижні міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна в інтерв’ю виданню “РБК – Україна” повідомила, що “за 2020 рік було працевлаштовано 6 100 тисячі ветеранів, 900 – започаткували власну справу”. На сайті ж профільного відомства вказано, що реалізація цього процесу відбулась за сприяння Міністерства у справах ветеранів. 

 

У коментарі всеукраїнській інформаційній агенції “НОВА – новини ветеранів” політолог та колишній радник перших двох міністрів у справах ветеранів  Костянтин Татаркін розповів, чому така заява може не відповідати дійсності.  

 

 

Костянтин Татаркін

ветеран бойових дій, політолог, екс-директор директорату Мінветеранів, колишній радник міністра у справах ветеранів

“Міністерство у справах ветеранів займається підвищенням конкурентоспроможності ветеранів на ринку праці. Це одне з його основних завдань відповідно до профільного положення. Водночас за реалізацію державної політики щодо працевлаштування громадян, в тому числі й учасників російсько-української війни, відповідають так звані УПСЗН – управління праці та соціального захисту населення”

 

 

Політолог також зазначає, що, на його думку, УПСЗН абсолютно не підлаштовані під працевлаштування учасників російсько-української війни, як і під працевлаштування 95% тих громадян України, що до них звертаються.

 

 

Костянтин Татаркін

ВЕТЕРАН БОЙОВИХ ДІЙ, ПОЛІТОЛОГ, ЕКС-ДИРЕКТОР ДИРЕКТОРАТУ МІНВЕТЕРАНІВ, КОЛИШНІЙ РАДНИК МІНІСТРА У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ

“Мінветеранів має державну програму, відповідно якої 30 мільйонів гривень вже другий рік поспіль спрямовується на соціальну та професійну адаптацію ветеранів. – каже Татаркін. – Це приблизно 1,2 мільйона на кожну область. Але, на жаль, більша частина цих коштів витрачається на навчання або перекваліфікацію керування транспортним засобом, що апріорі не є працевлаштуванням”

 

 

Костянтин Татаркін також зазначає, що станом на сьогодні Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об’єднань не фіксує чи став ветеран юридичною особою, що платить податки від своєї діяльності, чи ні. 

 

 

Костянтин Татаркін

ВЕТЕРАН БОЙОВИХ ДІЙ, ПОЛІТОЛОГ, ЕКС-ДИРЕКТОР ДИРЕКТОРАТУ МІНВЕТЕРАНІВ, КОЛИШНІЙ РАДНИК МІНІСТРА У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ

Така інформація може з’явитись лише після запуску програмного продукту “Єдиний державний реєстр ветеранів війни” та його інтеграції з іншими державними сервісами та базами даних, при чому якість і захист інтеграції, обміну даних набагато важливіші, ніж сам програмний код реєстру

 

 

Від редакції інформаційної агенції “НОВА – новини ветеранів” хочемо зазначити, що на нашу думку  Міністерство у справах ветеранів намагається такими заявами просто “набрати собі балів”. Подібна поведінка цілком притаманна багатьом державним структурам та діячам, а відбувається це через відсутність реального прогресу вирішення нагальних проблем учасників бойових дій. 

 

На сьогодні гостро стоїть питання надання земельних ділянок для учасників війни з Росією. По всій Україні ветерани війни з РФ обурюються порушенням ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, коли у них просто відібрали гарантоване їм законом право на земельні ділянки.   Крім того, від Мінсоцполітики намагається протягнути  “Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг” 5651, згідно з яким вирішення пільгового проїзду буде остаточно перекладено на органи місцевого самоврядування. Це лише невелика частина тих заходів від держави, якими вони хочуть обмежити права учасників бойових дій. Замість вирішення цих питань, профільне міністерство звітує про сумнівні досягнення, намагаючись таким чином виправдати витрачені гроші платників податків на своє існування.



Нагадуємо: