Літні Олімпійські ігри 2020 (2021) в Токіо завершились (ФОТО)

Сьогодні в столиці Японії м.Токіо завершилися 32 Літні Олімпійські ігри 2020 року. Вони мали відбутися минулого року, але їх перенесли на один рік через пандемію коронавірусу, залишивши у назві рік – 2020.

На олімпіаді українську збірну представляли 153 спортсмени, що було найменшою кількістю атлетів-учасників на Літній Олімпіаді за всю історію незалежної України. До Токіо не поїхали кілька лідерів та медалістів попередніх Олімпійських ігор.

У змаганнях українські спортсмени вибороли 1 золоту, 6 срібних та 12 бронзових медалей. 19 медалей – це краще, ніж 11 медалей на попередній Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро, але…

У медальному заліку де країни розташовані за кількістю здобутих золотих медалей, збірна України посіла почесне  44 місце. Але у заліку за загальною кількістю медалей Україна опинилася на 16 місці, бо призові місця виборювали команди спортсменів.

Варто заначити, що окрім 19 здобутих медалей, 23 українських атлети зупинилися «за крок» від медалі, посівши 4, 5, 6 місця у фінальних змаганнях. Наших спортсменів переслідувало якесь фатальне невезіння.

Так, олімпійська медалістка та шестиразова чемпіонка світу, одна з головних українських претенденток на золото, фехтувальниця Ольга Харлан вибула із змагань у першому ж раунді змагань.

Ще одна наша «золота» надія — боксер Олександр Хижняк програв у фіналі: перемагаючи в перших двох раундах за хвилину до кінця бою пропустив удар від суперника та впав, а суддя зарахував це як нокаут. Хижняк став срібним призером.

Неприємний момент стався і під час стрільб: український спортсмен Сергій Куліш у фіналі йшов у трійці найкращих, але через власну помилку поцілив у чужу мішень. Цей постріл йому не зарахували, і Куліш одразу опинився на останньому місці.

Але українці здобули і низку історичних медалей — у жіночому дзюдо, у чоловічій шпазі, в артистичному плаванні та іншому. Загалом список медалістів має такий вигляд:

1. Золото — Жан Беленюк (греко-римська боротьба, 87 кг)
  2. Срібло — Михайло Романчук (плавання, 1 500 м в/c)